Pearl Jam ogłasza trasę koncertową. Nowy album już niebawem

Pearl Jam ogłosił swoją światową trasę koncertową. Sprawdź, gdzie będzie można zobaczyć legendę na żywo. Przypominamy, że ich nowy album ukaże się już niebawem.

Zespół Pearl Jam ogłosił właśnie swoje światowe tournée, w ramach którego zespół będzie promował swój najnowszy album. Giganci rocka zapowiadają powrót do swojego charakterystycznego brzmienia. Fani na pewno nie będą zawiedzeni.

Posłuchaj tytułowego utworu „Dark Matter”

Już w kwietniu pojawi się dwunasty album studyjny w dorobku Pearl Jam. Premiera krążka przewidywana jest na 19 kwietnia 2024. Płyta ukaże się nakładem Monkeywrench Records/Republic Records. Utwór tytułowy jest wyprodukowany przez zdobywcę nagrody GRAMMY, producenta Andrew Watta. „Dark Matter” jest pierwszym wydawnictwem zespołu od czasu docenionego przez krytyków Gigaton (2020). Posłuchajcie albumu tytułowego z nadchodzącego albumu:

 

Czytaj także: Spodziewajcie się niespodziewanego. Nowy album Pearl Jam będzie „zdezydowanie cięższy”

Pearl Jam „Dark Matter”

Album ukaże się już 19 kwietnia. Będziemy mogli usłyszeć na nim 11 nowych utworów. Zespół będzie świętował również dzień Niezależnych Sklepów Płytowych przypadający 20 kwietnia specjalnym wydaniem albumu „Dark Matter”. Będzie on do nabycia tylko w sklepach uczestniczących w wydarzeniu w ramach „Record Store Day”. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Pearl Jam „Dark Matter”

Okładka albumu „Dark Matter” zawiera grafikę malarstwa świetlnego autorstwa Alexandra Gnezdilova. Malowanie światłem to artystyczna forma fotografii, w której obrazy są tworzone poprzez dostosowanie ekspozycji aparatu przez dłuższy czas naświetlania i użycie źródła światła, takiego jak latarka, do „malowania” w ciemności. Okładka albumu została wykonana przy użyciu dużego, własnoręcznie wykonanego kalejdoskopu. Każda litera widoczna na okładce została indywidualnie uchwycona i napisana ręcznie w powietrzu, przy użyciu specjalnie zaprojektowanej latarki, która pomogła uzyskać pożądany efekt.

Preorder albumu dostępny jest TUTAJ.

Pearl Jam wyruszy w trasę

Pearl Jam wyruszy w światową trasę koncertową promującą nowy album w maju tego roku. Trasa rozpoczyna się w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej i obejmie większość Ameryki Północnej i Europy, w tym występy w Dublinie, Manchesterze, Londynie i Berlinie, a następnie zatrzyma się w Nowej Zelandii i Australii do listopada. Przedstawiamy Wam europejskie daty tej trasy:

Pearl Jam „Dark Matter Tour 2024” Europa i Wyspy Brytyjskie

  • 22.06.2024 Dublin, IE Marlay Park
  • 25.06.2024 Manchester, UK Manchester Co-op Live
  • 29.06.2024 Londyn, UK Tottenham Hotspur Stadium
  • 02.07.2024 Berlin, DE Waldbühne
  • 03.07.2024 Berlin, DE Waldbühne
  • 06.07.2024 Barcelona, ES Palau Sant Jordi
  • 08.07.2024 Barcelona, ES Palau Sant Jordi
  • 11.07.2024 Madryd, SE Mad Cool Festival
  • 13.07.2024 Lizbona, PT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *