Przebudzenie kwintetu Kamelot. Amerykanie odkryli karty pierwszego od pięciu lat albumu

Ikony współczesnego metalu symfonicznego Kamelot wydają swój pierwszy pięciu lat długograj, „The Awakening”. Album ukaże się 17 marca nakładem Napalm Records. Oficjalny teledysk do pierwszego singla z LP, „One More Flag In The Ground”, można zobaczyć poniżej.

Jaki będzie nowy album?

Zespół zapewnia, że „The Awakening” to najbardziej masywna i różnorodna jak dotąd oferta – łącząca style symfoniczne, gotyckie, melodyczne, progresywne i power metalowe, jednocześnie dostarczając jedne z najcięższych utworów w historii zespołu.

„The Awakening” to jeden z naszych najbardziej zróżnicowanych albumów od lat. Na tym albumie połączyliśmy elementy progresywnego, mocnego i gotyckiego metalu z metalem symfonicznym i melodyjnym. Praca z niesamowitymi gościnnymi artystami z całego przemysłu muzycznego i połączenie producenta Saschy Paetha i Jacoba Hansena pozwoliło nam na kolejny krok w kierunku rozwoju naszego brzmienia. Ten album oferuje wszystko fanom Kamelot, a także wykracza poza granice legionów nowego metalu i hard rocka.

twierdzi gitarzysta zespołu, Thomas Youngblood.

Lista utworów „The Awakening”:

 1. Overture (Intro)
 2. The Great Divide
 3. Eventide
 4. One More Flag In The Ground
 5. Opus Of The Night (Ghost Requiem)
 6. Midsummer’s Eve
 7. Bloodmoon
 8. Nightsky
 9. The Looking Glass
 10. New Babylon
 11. Willow
 12. My Pantheon (Forevermore)
 13. Ephemera (Outro)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *