Ray Wilson & Band wraca do Polski

Ray Wilson, wokalista grupy Genesis, lider grungowej grupy Stiltskin, wraca do Polski z nową trasą koncertową. Zapowiada się wiele niezapomnianych emocji!

Rock’n’roll ma w sercu. Ray Wilson na scenie jest już 30 lat, które będzie świętować letnimi koncertami w Polsce. Wokalista, gitarzysta i kompozytor ma na swoim koncie m.in. współpracę z zespołem Genesis. Od lat rozwija jednak solową karierę.

Przez lata Wilson wyrobił sobie opinię jednego z najlepszych artystów koncertowych. To właśnie scena jest jego żywiołem – kontakt z publicznością i emocje na żywo dodają jego utworom niezwykłej energii. Muzyk porusza tekstami pisanymi prosto z serca i zachwyca niezwykłą barwą głosu. Jeszcze tej jesieni ukaże się najnowszy singiel Raya Wilsona – „Mother Earth”, zapowiadający kolejny album studyjny artysty, „The Weight of Man”.

Ray Wilson pochodzi ze Szkocji – urodził się w 1968 w Dumfries. Pierwszy zespół – Guaranted Pure – założył razem z bratem. Wydali trzy albumy, ale w 1994 roku ich drogi się rozeszły. Wtedy Wilson dołączył do zespołu Stiltskin, z którym nagrał grunge’owy album „Inside”. Debiutancki krążek szkockiej grupy stał się prawdziwą sensacją – singiel promujący album zdobywał pierwsze miejsca na większości list przebojów w Europie.

Sukces zespołu Stiltskin zwrócił uwagę członków grupy Genesis, którzy zaproponowali Rayowi Wilsonowi współpracę po odejśćiu Phila Collinsa. Wilson zdecydował się dołączyć do grupy – wspólnie z Genesis nagrał album „Calling All Stations” i ruszył w trasę koncertową pod tym samym tytułem. Niestety, album nie cieszył się dostatecznie dużym powodzeniem, dlatego Wilson zdecydował się wrócić do swojej kariery.

Zaczął grać z nowym zespołem – Cut, jednak również z tą grupą nie występował długo. Od 2001 roku Ray Wilson buduje swoją solową karierę, którą rozpoczął koncertem na międzynarodowym festiwalu w Edynburgu. Następnie ruszył w solową trasę – nie tylko po Europie, ale także po Ameryce Południowej i Środkowej. Jej zwieńczeniem był solowy album „Change”. Wilson współpracował z wieloma cenionymi muzykami – kolejny album, „Yet Another Day”, nagrał z DJ-em Arminem van Buurenem. Ruszył także w trasę koncertową z Dolores O’Riordan z The Cranberries.

Po przerwie spowodowanej lockdownem Ray Wilson wyruszył w 2021 roku w trasę koncertową – tym razem jej hasłem przewodnim było Time And Social Distance. Trasę promował singiel Wilsona, „Mother Earth”. Jednym z najpopularniejszych projektów Raya Wilsona to trasa koncertowa Genesis Classic, podczas której artysta wykonuje swoje interpretacje utworów legendarnej grupy.

Przy okazji świętowania 30-lecia działalności ścenicznej artysta zapowiada podróż poprzez silne emocje. To właśnie umiejętność zamykania własnych uczuć w kompozycjach jest tak doceniana przez fanów Wilsona. Muzyczną podróż wokalista uzupełnia pełnymi humoru i ciepła opowieściami ze swojego życia, co tworzy niezwykły efekt bliskości z gwiazdą.

Teraz fani mogą wspólnie z artystą odbyć muzyczną podróż w czasie. Nowa trasa koncertowa to solowe hity i kompozycje, które najmocniej odbiły się na jego dalszej twórczości. To będzie prawdziwa rock’n’rollowa uczta – zarówno dla koneserów mocnego, gitarowego brzmienia, jak i osób, które po prostu chcą usłyszeć szczery i silny przekaz na najwyższym poziomie.

Ray Wilson daty koncertów w Polsce

  • 10.06.2024 Teatr Muzyczny ROMA · Warszawa
  • 24.08.2024 Teatr Miejski w Inowrocławiu  · Inowrocław
  • 31.08.2024 Stadion Ożarowianki · Ożarów Mazowiecki
  • 01.09.2024  Stadion Sportowy · Kobierzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *