RED HOT CHILI PEPPERS i goście specjalni: IGGY POP i THE MARS VOLTA w Warszawie

RED HOT CHILI PEPPERS w ramach2023 GLOBAL TOUR już 21 czerwca wystąpią na PGE Narodowym w Warszawie w towarzytwie gości specjalnych trasy: IGGY POP i THE MARS VOLTA

Trasa koncertowa Red Hot Chili Peppers promuje wydane w 2022 roku dwa albumy studyjne: dwunasty album studyjny zespołu „Unlimited Love”, który ukazał się 1 kwietnia 2022 roku i trzynasty album z 14 października „Return of the Dream Canteen”.

Obydwa krążki odnotowały #1 na liście Billboard Top Album Sales. Pierwszy singiel, „Black Summer”, został wydany 4 lutego 2022 roku i stał się czternastym numerem jeden zespołu Chili Peppers na liście Billboard Alternative Songs. „This Are the Ways” ukazało się 31 marca 2022 r.

Po nominacji do nagrody Grammy za najlepszą piosenkę rockową „Black Summer”, zespół postanowił wyruszyć w 23-dniową światową trasę koncertowa, która rozpocznie się w środę 29 marca w BC Place w Vancouver, wybrzmi na stadionach i festiwalach w całej Ameryce Północnej, m.in. w Las Vegas, San Diego, Houston, oraz w Europie, m.in. w Lizbonie, Madrycie czy Wiedniu.

Pierwszy singiel z „Return of the Dream Canteen” – „Tippa My Tongue”, został wydany 19 sierpnia 2022 roku, a 14 października 2022 roku ukazał się drugi singiel z albumu, „The Drummer”.

Trasa zakończy się w sobotę, 23 lipca na Hampden Park w Glasgow w Wielkiej Brytanii. Gośćmi specjalnymi na wybranych koncertach będą: The Strokes, Iggy Pop, The Roots, The Mars Volta, St. Vincent, City and Colour, Thundercat i King Princess.


Trasa koncertowa Red Hot Chili Peppers w 2023 roku odbędzie się tuż po największej, 40 – dniowej trasie koncertowej zespołu, która obejmowała wyprzedane koncerty w takich miastach jak Londyn, Paryż i Los Angeles. Znani artyści, tacy jak A$AP Rocky, Anderson Paak, Beck, czy HAIM dołączyli do zespołu podczas trasy w 2022 roku. Po zakończeniu tegorocznej, niezwykle udanej trasy po Ameryce Północnej i Europie, Red Hot Chili Peppers kontynuują trasę w styczniu 2023 roku z 8 datami w Nowej Zelandii i Australii, z udziałem Post Malone.


Dzięki temu, że Red Hot Chili Peppers udało się umieścić 2 albumy na szczycie list sprzedaży w tym samym czasie, stają się pierwszym od 17 lat zespołem rockowym, któremu udało się to osiągnąć. Return of the Dream Canteen zajął pierwsze miejsce na liście Billboard Top Album Sales Chart (podobnie jak jego poprzednik Unlimited Love w kwietniu) i osiągnął #1 w wielu krajach na całym świecie. Oba wydawnictwa zostały wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika i powiernika twórczości, Ricka Rubina.

Red Hot Chili Peppers odebrali niedawno prestiżową nagrodę Global Icon Award i dali popisowy występ na gali MTV VMA. Ich pierwszy singiel „Black Summer” zdobył również nagrodę za Best Rock Video. W tym roku zespół zdobył również nominację do MTV Europe Music Award w kategorii Best Rock i trzy nominacje do American Music Awards w kategoriach „Favorite Rock Artist”, „Favorite Rock Album” za Unlimited Love i „Favorite Rock Single” za „Black Summer”.

Iggy Pop z nowym albumem „Every Loser” na trasie z RHCHP

„Every Loser” to dziewiętnasty album studyjny amerykańskiego piosenkarza rockowego Iggy’ego Popa, wydany 6 stycznia 2023 roku przez Gold Tooth i Atlantic. Wyprodukowany przez Andrew Watta udziałem w nagraniach wzbogacili Chad Smith jako perkusista i multiinstrumentaliści Josh Klinghoffer i Andrew Watt.

W październiku 2022 roku Iggy Pop udostępnił pierwszy singiel „Frenzy” z udziałem Duffa McKagana i Chada Smitha. Piosenka została opisana jako „surowa” i „energetyczna”. Piosenkarz ogłosił premierę albumu wraz ze szczegółami wydania na swoich kontach w mediach społecznościowych 10 listopada 2022 roku.

Bilety dostępne w sprzedaży na LiveNation.pl i redhotchilipeppers.com.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *