Hard Rock Heroes Festival 202. Nazareth w Krakowie

Hard Rock Heroes Festival, jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego lata, po raz kolejny nie zawiodło oczekiwań, przyciągając liczne rzesze wiernych fanów.

Festiwal muzyczny Hard Rock Heroes Festival miał miejsce 12 czerwca 2023 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Na scenie stanęła popularna wśród polskiej publiczności grupa Deep Purple, która pełniła rolę głównej atrakcji. Wraz z nimi wystąpiły zespoły Nazareth z Szkocji, Jorn Lande oraz śląski Kruk, z którym wystąpił Wojtek Cugowski, dobrze znany polskim miłośnikom muzyki.

Nazareth w Krakowie

Nazareth to zespół pochodzący ze Szkocji, założony w 1968 roku w mieście Dunfermline. Na początku istnienia nosili nazwę The Shadettes, którą później zmienili na Nazareth. W składzie pierwotnym znajdowali się wokalista Dan MacCafferty, gitarzysta Manny Charlton, basista Pete Agnew i perkusista Darrell Sweet.

Początki działalności zespołu były pełne wyzwań – grając covery w jaskrawo żółtych marynarkach na dyskotekach próbowali zdobyć sławę. Pierwszy album, nazwany po prostu „Nazareth”, nie spotkał się z entuzjazmem branży muzycznej i odbiorców, podobnie jak drugi album „Exercises”. Dopiero trzecia płyta, „Razamanaz”, zdobyła serca publiczności. W 1975 roku premierę miał album „Hair of the Dog”, który przyniósł zespołowi międzynarodowe uznanie.

Tak prezentował się Nazareth w Krakowie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *