Sonata Arctica premiera wiedo do utworu „Dark Empath”.

Kolejny singiel zapowiada najnowszy album fińskiej formacji Sonata Arctica „Clear Cold Beyond” , którego premierę zaplanowano na 8 marca 2024

Najnowszy – jedenasty album studyjny Finów „Clear Cold Beyond” trafi do sprzedaży 8 marca 2024 roku, nakładem Atomic Fire Records., a „Dark Empath” jest kolejnym singlem zpowiadającym premierę. „Clear Cold Beyond” zawiera 10 utworów, które ożywiają zamiłowanie zespołu do brzmień w stylu power metalu i podróży do akustycznych krajobrazów muzycznych.

Czytaj rownież: Sonata Arctica premiera singla „A Monster Only You Can’t See” z nadchodzącego albumu

Sonata Arctica to fiński zespół power metalowy pochodzący z miasteczka Kemi w Finlandii. Do 2023 roku zespół wydał dziesięć pełnometrażowych albumów (trzy przez Spinefarm Records i siedem przez Nuclear Blast), z których ostatni to Talviyö, wydany 6 września 2019 roku.

Czytaj również: Sonata Arctica zapowiada premierę nowego albumu „Clear Cold Beyond”.

Materiał jedenastego wydawnictwa studyjnego zmiksował Mikko Karmila z „Finnvox Studios”, masteringiem zajął się Svante Forsback.
Lista utworów:

 1. First in Line
 2. California
 3. Shah Mat
 4. Dark Empath
 5. Cure for Everything
 6. A Monster Only You Can’t See
 7. Teardrops
 8. Angel Defiled
 9. The Best Things
 10. Clear Cold Beyond
  Zespół powstał w 1996 roku pod nazwą Tricky Beans, zanim trzy lata później przemianował się na Sonata Arctica. Trzon grupy od początku stanowią wokalista Tony Kakko i perkusista Tommy Portimo. Debiutancki album, zatytułowany „Ecliptica”, ujrzał światło dzienne 4 września 1999 roku pod egidą Spinefarm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *