Steven Wilson zapowiada siódmy solowy album „The Harmony Codex”

Sześciokrotnie nominowany do nagrody Grammy muzyk, autor tekstów i producent Steven Wilson ogłosił premierę swojego nowego, hipnotycznego singla „Economies Of Scale” zapowiadającego najnowszy album

Oficjalny teledysk „Economies Of Scale” wyreżyserowany został przez uznanego reżysera Charliego Di Placido i zwiastuje przełomowy, siódmy solowy album Wilsona, „The Harmony Codex”, który ukaże się nakładem Spinefarm Records w szerokiej gamie formatów – w tym CD, 2LP, Blu-ray, do pobrania cyfrowego i luksusowej, limitowanej edycji 3-płytowej już 29 września.

Napisany, wykonany i wyprodukowany przez Wilsona „The Harmony Codex” przedstawia go jako żywy gobelin pamięci i refleksji, wplatający hipnotyzujące dźwięki i ekspansywny śpiew w coś całkowicie wyjątkowego, płytę istniejącą poza pojęciem gatunku. Pracując samotnie w studiu ukrytym w garażu kamienicy w północnym Londynie, Wilson stworzył album w oparciu o 10 utworów przy pomocy przyjaciół i innych artystów, od długoletnich partnerów studyjnych Ninet Tayeb, Craiga Blundella i Adama Holzmana, po nowych współpracowników Jacka Dangersa (MEAT BEAT MANIFESTO) i Sama Fogarino (INTERPOL). Każdy został poproszony o dodanie do nagrania własnego, indywidualnego stempla, a werble, smyczki i samplowane dźwięki przesłane po przewodach, nadają rytm i kolor i tak już wyszukanej muzycznej wizji Wilsona.

„The Harmony Codex” będzie również dostępny w luksusowej, limitowanej edycji składającej się z 3 płyt, zawierającej ekskluzywną książkę w twardej oprawie. Rozszerzone wydanie zawiera „Harmonic Distortion”, 77-minutową wersję albumu zawierającą alternatywne wersje i remiksy autorstwa MANIC STREET PREACHERS, Rolanda Orzabala (TEARS FOR FEARS), Mikaela Åkerfeldta (OPETH), INTERPOL, MEAT BEAT MANIFESTO, FAULTLINE i RADIOPHONIC WORKSHOP. Zestaw zawiera także luksusową wersję płyty Blu-ray „The Harmony Codex” zawierającą miksy stereo Hi-Res 96/24, dźwięk przestrzenny 5.1 i Dolby Atmos, dwa filmy i ekskluzywne miksy instrumentalne całego albumu w formacie Hi-Res 96/96/24. 24 stereo, 5.1 surround i Dolby Atmos.

Zestaw w limitowanej edycji zawiera ponadto ekskluzywną 100-stronicową książkę w twardej oprawie, zaprojektowaną przez wieloletniego współpracownika wizualnego Carla Glovera i zawierającą wspaniałe prace uznanego artysty Hajo Muellera, skrupulatnie stworzone w ścisłej współpracy z Wilsonem podczas tworzenia albumu.

Okrzyknięty przez Davida Fricke’a w „Rolling Stone” za „ducha walki i prawdziwie postępowe ideały w zakresie kompozycji rockowej, improwizacji grupowej i autentycznego emocjonalnie opowiadania historii”, Wilson jest między innymi wizjonerskim artystą solowym, członkiem-założycielem nominowanego do nagrody Grammy brytyjskiego zespołu rockowy zespół PORCUPINE TREE i pionierskim remikserem dźwięku przestrzennego znany ze współpracy z takimi artystami jak THE WHO, KING CRIMSON, CHIC, VAN MORRISON, TEARS FOR FEARS, XTC i wieloma innymi.

„The Harmony Codex” to kontynuacja szóstego solowego albumu studyjnego Wilsona, „The Future Bites” z 2021 r., który zadebiutował na 4. miejscu brytyjskiej listy oficjalnych albumów wśród światowych oklasków krytyków, a później zdobył dwie prestiżowe nominacje do nagrody Grammy.

W ubiegłym roku ukazało się cieszące się międzynarodowym uznaniem długo oczekiwany, jedenasty album studyjny PORCUPINE TREE i pierwsze wydawnictwo od ponad 12 lat, „Closure/Continuation”, który zadebiutował na 2. miejscu brytyjskiej listy albumów i osiągnął 1. miejsce w Niemczech, Holandię i Szwajcarię. Następnie odbyła się epicka światowa trasa koncertowa, podczas której zatrzymywała się w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Europie, a jej kulminacją był triumfalny, wyprzedany koncert w słynnej londyńskiej OVO Arena Wembley.

W 2022 r. ukazały się także cieszące się dużym uznaniem pierwsze wspomnienia Wilsona „Limited Edition Of One” (Little, Brown), dostępne również w wydaniu specjalnym.

„The Harmony Codex” listar utworów:

01. Inclination
02. What Life Brings
03. Economies Of Scale
04. Impossible Tightrope
05. Rock Bottom
06. Beautiful Scarecrow
07. The Harmony Codex
08. Time Is Running Out
09. Actual Brutal Facts
10. Staircase

„The Harmony Codex” deluxe limited-edition box set – lista utworów

Disc 1: The Harmony Codex

01. Inclination
02. What Life Brings
03. Economies Of Scale
04. Impossible Tightrope
05. Rock Bottom
06. Beautiful Scarecrow
07. The Harmony Codex
08. Time Is Running Out
09. Actual Brutal Facts
10. Staircase

Disc 2: Harmonic Distortion

01. Codex Theme #7
02. Economies Of Scale (Manic Street Preachers Remix)
03. Codex Theme #9
04. Inclination (Faultline Remix)
05. Impossible Tightrope (Alternate Version)
06. Codex Theme #6 4
07. Beautiful Scarecrow (Meat Beat Manifesto Excursion 1)
08. Codex Theme #8
09. Time Is Running Out (Mikael Åkerfeldt Version)
10. Staircase (Interpol Remix)
11. 11 Codex Theme #3
12. What Life Brings (Aug 22 Mix By Roland Orzabal)
13. The Harmony Codex (Long Take)
14. Staircase (Radiophonic Workshop Remix)

Disc 3: The Harmony Codex Blu-ray

01. High-Resolution Stereo (96/24)
02. 5.1 Mix (96/24)
03. Atmos Mix (48/24)
04. Stereo Instrumentals (96/24) *
05. 5.1 Instrumentals (96/24) *
06. Atmos Instrumentals (48/24) *

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *