SUMMER DYING LOUD 2022 – kino plenerowe na festiwalu!

XIII edycja Summer Dying Loud to trzy dni przepełnione najlepszą muzyką z całego świata oraz pełna oferta rozrywek kulturalnych – wystawy, konkursy oraz kino plenerowe, które w poprzednch latach cieszyło się dużym zainteresowaniem!

W tym roku na teren festiwalu wraca KINO PLENEROWE, by każdego dnia, po ostatnim koncercie zaprosić Was na jedyne takie kino, gdzie po skończonych koncertach można relaksować się wygodnie z piwem w ręku.

SUMMER DYING LOUD 2022 – znamy rozkład jazdy koncertów sceny Głównej i The Crypt.

Na uczestników festiwalu czekają na Was starannie wyselekcjonowane tytuły:

TITANE, reż. Julia Ducournau,

Thriller, Brazylia, Francja, 2021, 108’

Thriller Titane to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga, francuski kandydat do Oscara® oraz zdobywca Złotej Palmy. Alexia (wbijająca w fotel kreacja Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno…

Autorka kultowego Mięsa Julia Ducournau demoluje granice gatunków. Titane to epicki spektakl, jednocześnie brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian.

MEDIUM reż. Banjong Pisanthanakun

Horror, Tajlandia 2021, 130’

Niezwykle klimatyczne, mroczne i przewrotne dzieło, w sprytny sposób splatające mistykę lokalnej kultury z współczesnym przesłaniem.

Ekipa dokumentalistów podąża za Nim, szamanką zamieszkującą magiczną krainę Isan na północy Tajlandi, której siostrzenica Mink cierpi z powodu nietypowych objawów, związanych najprawdopodobniej z jej szamańskim rodowodem. Filmowcy postanawiają śledzić młodą dziewczynę w nadziei, że uchwycą proces szamańskiego przejścia na kolejne pokolenie. Tymczasem zachowanie Mink staje się coraz bardziej niepokojące.

Film został uznany przez widzów i krytyków, którzy docenili nie tylko fascynującą historię, ale także niesamowite walory wizualne: przepiękne plenery, wyjątkowe zdjęcia i mnogość rozwiązań technicznych. W Polsce MEDIUM można było zobaczyć na ostatnim Festiwalu Filmowym Pięć Smaków.

SMUTEK reż. Rob Jabbaz

horror, Tajwan 2021, 99’

To miał być kolejny, zwyczajny dzień. Co prawda poranne wiadomości przyniosły informacje o jakimś śmiercionośnym wirusie, ale młode małżeństwo Jim i Kat się tym nie przejęło. A szkoda, bo może wtedy udałoby się im uniknąć rzezi.

Mieszkańcy miasta atakują siebie nawzajem. Wszędzie pełno krwi i fragmentów ciał. Jim wyrusza na wyprawę przez miasto, aby uratować ukrywającą się w szpitalu Kat. Obrazy, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć są potworne – gdzieś w restauracji staruszka oblewa głowę sprzedawcy wrzącym olejem i zdziera z niego skórę, a w metrze ktoś tnie nożem przypadkowych ludzi. Krew leje się strumieniami. A w tle rozbrzmiewa psychodeliczna, głośna i jazgotliwa muzyka.

„Smutek” został okrzyknięty jednym z najlepszych horrorów 2021 roku.

Summer Dying Loud 2022
MOSiR im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim

Bilety są cały czas dostępne: ebilet.pl/summerdyingloud

Do zobaczenia 8,9 i 10 września w Aleksandrowie Łódzkim!

Wszelkie informacje dotyczące festiwalu znajdują się na stronie SUMMER DYING LOUD  warto w razie wątpliwości i pytań odwiedzić grupę festiwalową.

Zapytania które pojawiają się najczęściej, znajdują się w FAQ. Do pobrania są także regulaminy festiwalu, pola namiotowego, pola dla camperów oraz parkingu.

Osoby mające pod opieką nieletnich powinny zapoznać się z oświadczeniem rodzica / opiekuna osoby małoletniej i dostarczyć nam wypełnione oświadczenie przy pierwszym wejściu w punkcie wymiany biletów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *