Summer Dying Loud 2023 – galerie headlinerów pierwszego dnia festiwalu: Enslaved, Coroner, Grave Pleasures

Czternasta edycja festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim dobiegła końca bijąc rekordy popularności i frekwencji – co jest zasługą autora i głównodowodzącego imprezy odpowiadającego za doskonały i wysublimowany wybór atrakcji muzycznych Tomasz Barszcza.

Kolejne ogłoszenia festiwalowych gwiazd festiwalu skutkowały mniejszym lub większym ale zawsze entuzjazmem wielbicieli aleksandrowskiego festiwalu.

Summer Dying Loud 2023 – galerie zdjęć koncertów pierwszego dnia festiwalu

Enslaved na Summer Dying Loud 2023

Enslaved mistrzowie norweskiej sceny black metalowej w tym roku wydali szesnasty już album “Heimdal”, na scenie są ponad trzydzieści lat i zdecydowanie tego wieczora wygrali najlepszą produkcją sceniczną i doskonałym kontaktem z publicznością. Może i black metal ale pięknie świetliście podany co moja dusza fotografująca docenia absolutnie. Setlista skrojona pod nowsze kompozycje, świetna dynamika podbijana przez szaleństwa Arve „Ice Dale” Isdala, w kontraście do pewnego „stoicyzmu” panów Grutle Kjellsona i Ivara Bjørnsona

Coroner na Summer Dying Loud 2023

Szwajcarski techniczny thrashmetalowy Coroner od wczesnych lat osiemdziesiątych  w Polsce, cieszy się wielkim i niesłabnącym uznaniem, co pięknie pokazał dziki entuzjazm publiczności na samo wyjście ekipy. Ron Royce z szerokim uśmiechem docenił wylewność publiki, na scenie 2/3 klasycznego składu w doskonałej formie Tommy T. Baron oraz uzupełniający ekipę Diego Rapacchietti od 2014 roku na bębnach i koncertowo Daniel Stossel przy klawiszach. Tu setlista już przekrojowa z numerami z całego okresu działalności – wydawnictw „Grin”, „Mental Vortex”.

Grave Pleasures na Summer Dying Loud 2023

Fiński post-punk z Helsinek stylistycznie wyróżnił się na tle pozostałych gatunków muzycznych, poprzedził koncerty Enslaved i Coroner, nieco wyciszając atmosferę przed prawdziwą erupcją wulkanu. Klimatyczne granie, subtelne wokale, sporo klawiszy i reprezentacja tegorocznego wydawnictwa „Plagueboys” w setliście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *