Tarja Turunen udostępnia najnowszy singiel – jest to cover utworu Slipknot

Była wokalistka Nighwish, Tarja Turunen, właśnie wydała „Rocking Heels: Live At Metal Church” nakładem earMUSIC. Jest to dokument bardzo szczególnego koncertu w idyllicznej scenerii Wacken Church i pierwsze wydawnictwo koncertowej serii „Rocking Heels”.

To jednorazowe wydarzenie otworzyło festiwal Wacken Open Air w 2016 roku przed zaledwie 300 starannie dobranymi fanami. Tarja prezentuje unikalne aranżacje klasyków rocka i heavy metalu swoich ulubionych artystów, w tym „Numb” LINKIN PARK, „Alias” IN FLAMES ”, „The Unforgiven” METALLICA, piosenki Joe Satrianiego i SLIPKNOT, a także utwór NIGHTWISH i oryginalne utwory Tarji.

Teledysk do najnowszego singla, będącego coverem utworu SLIPKNOT „Vermilion, Pt. 2”, można zobaczyć poniżej.

Dzięki porywającym wykonaniom dobrze znanych piosenek w połączeniu z kultowym głosem Tarji, ten album wykonany na żywo jest skarbem dla fanów i wszystkich tych, którzy przegapili szansę uczestniczenia w tym ekskluzywnym koncercie.

„Rocking Heels: Live At Metal Church” ukaże się jako limitowana edycja 2LP na winylu, CD digipak w wersji LP-replica oraz w wersji cyfrowej. Najjaśniejsza gwiazda sceny rocka symfonicznego, Turunen jest z pewnością najbardziej znanym na całym świecie fińskim głosem w świecie muzyki. Sopranistka, kompozytorka i autorka tekstów, międzynarodową sławę zdobyła współzałożycielka i przez dziewięć lat będąc głosem i wizerunkiem fińskiego zespołu NIGHTWISH wykonującego metal symfoniczny, zdobywając wraz z nim złote i platynowe nagrody płytowe w kilku krajach. Wyjątkowe połączenie muzyki metalowej z sopranowym wokalem Tarji dało początek nowemu gatunkowi, szybko zdobywając popularność wśród krytyków i komercji oraz inspirując wiele innych metalowych zespołów i wykonawców.

Tarja rozpoczęła z powodzeniem własną karierę solową, oddaną zarówno muzyce klasycznej, jak i rockowej. Tarja była nominowana do nagrody Emma w Finlandii w 2006 i 2007 roku oraz do nagrody Echo w Niemczech w 2007 roku i jest pierwszą fińską artystką solową, która zdobyła złotą płytę w Niemczech, a co więcej, jedyną, która zrobiła to zarówno w zespół i jako artysta solowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *