The Rasmus zagrał w Krakowie [ZDJĘCIA]

Fiński zespół The Rasmus po wydaniu krążka „Rise” wyruszył w trasie po Europie. W połowie października Finowie zawitali do Polski na dwa koncerty: 12 października do Warszawy, zaś dzień później do Krakowa. Przedstawiamy galerię zdjęć z koncertu w Krakowie.

The Rasmus powstali w 1995 roku, kiedy członkowie byli jeszcze w liceum. Ich debiutancki album, „Peep”, szybko pokrył się złotem w ich ojczyźnie, Finlandii, dzięki czemu członkowie zespołu stali się gwiazdami rocka w wieku 16 lat. Kolejny krążek, „Playboys”, również zdobył miano złotego i przyniósł grupie Emmę, fińską wersję nagrody Grammy. Ich trzeci album, „Hell of a Tester”, zawierał „Liquid”, utwór, który został wybrany najlepszym singlem roku przez fińskich krytyków muzycznych. Album „Into” z 2001 roku pokrył się podwójną platyną w ich rodzinnym kraju, a debiutancki singiel „F-F-F-Falling” trafił na szczyty list przebojów. Zespół zyskał międzynarodowy fanbase i zaczął koncertować w całej Europie.

The Rasmus w Krakowie 13 października 2022

Przełomowym wydawnictwem w karierze zespołu był album „Dead Letters” wydany w 2003 roku. Właśnie utworem z tego krążka („First Day of My Life”) Finowie rozpoczęli występ w Krakowie (jak i w Warszawie). Najpopularniejszym utworem z tegoż wydawnictwa był „In The Shadows” zagrany jako ostatni. Ostatni album zespołu „Rise” został wydany w bieżącym roku. Zespół tworzą: Lauri Ylönen (wokal), Eero Heinonen (bas), Emilia Suhonen (gitara, od 2022 roku) oraz Aki Hakala (perkusja, od 1999 roku).

Setlista koncertu:

 1. First Day of My Life
 2. Guilty
 3. In My Life
 4. No Fear
 5. Paradise
 6. Fireflies
 7. Time to Burn
 8. Live and Never Die
 9. Wonderman
 10. Sophia
 11. Ten Black Roses
 12. October & April
 13. Ghostbusters (Ray Parker Jr. cover)
 14. Liquid
 15. Rise
 16. Immortal
 17. Livin’ in a World Without You
 18. F-F-F-Falling
 19. In the Shadows
  Encore:
 20. Jezebel
 21. Sail Away

The Rasmus podczas koncertu w Kwadracie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *