Viva Santana atrakcją na zakończenie XVIII Drum Festu

Viva Santana to program, który zakończy XVIII edycję Drum Festu w Opolu.

Viva Santana to program, który od pierwszych dźwięków porywa publiczność w niezwykłą podróż od lat 60-tych i klimatu od festiwalu Woodstock do współczesności! Leszek Cichoński i Jose Torres z zespołem zagrają największe przeboje Carlosa Santany i kilka innych utworów muzycznych będących totalną niespodzianką.

Zobacz także: Drum Fest 2023 – przedstawiamy program festiwalu

Leszek Cichoński, twórca gitarowego rekordu Guinessa (cykliczna impreza 3-majówki we Wrocławiu) postanowił uczcić muzycznie 70 urodziny Carlosa Santany. W tym celu powołał do życia projekt, który nazwał Viva Santana. Ponieważ trudno oddać klimat tej muzyki bez brzmienia bongosów i kong zaprosił do tego projektu znakomitego perkusjonistę Jose Torresa. Oprócz utworów Carlosa Santany takich, jak „Black Magic Woman„, „Moon Flower” czy też nowszego „Smooth” zagrają także stylizowane na brzmienie Santany własne wersje polskich klasyków: „Podaruj mi trochę Słońca” grupy Bemibek i „Asfaltowe łąki” grupy ABC. Obecność w składzie świetnych muzyków – również jazzowych pozwala na bardzo kreatywne potraktowanie muzyki Carlosa Santany i ciekawe improwizacje, co czyni ten projekt znakomitą propozycją zarówno na imprezy plenerowe jak i na Festiwale Jazzowe. Projekt Viva Santana tworzą: Leszek Cichoński – gitara i wokale, Jose Torres – instrumenty perkusyjne, Maciej „Mustafa” Giżejewski – kongas, Damian Szewczyk – vocal, Tomasz Grabowy – gitara basowa, Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe oraz Łukasz Sobolak – perkusja.

Projekt Viva Santana wystąpi na zakończenie Drum Festu 26 listopada. Bilety na koncert Viva Santana w cenie od 80 zł dostępne w sieci eBilet oraz stacjonarnie w sklepie muzycznym Ragtime w Opolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *