Wacken Open Air 2022. Jak było trzeciego dnia festiwalu

Czas biegnie nieubłaganie i właśnie przeskakujemy półmetek fenomenalnej imprezy jaką jest Wacken Open Air. Rozmach i rozmiar przytłacza – 8 lokalnych scen – 3 główne (Faster, Harder, Louder) oraz 5 scen mniejszych, na których non-stop ktoś gra, śpiewa, albo się wygłupia przed dużą publicznością.

Olbrzymia liczba zespołów – od kompletnych debiutantów do megagwiazd sceny metalowej. Wielbiciel dowolnego gatunku metalu znajdzie coś dla siebie.

Wacken Ope Air. Relacja z dnia trzeciego

Dzień trzeci W:O:A 2022 to dzień … polski … a przynajmniej w jakimś stopniu. Wszystko za sprawą Adama „Nergala” Darskiego, który zaprezentował dwa swoje projekty muzyczne w jednym dniu. I tak na jednej z mniejszych scen, W.E.T. Stage, zagrał zespół Me And That Man, który wyraźnie zdobył już całkiem duże grono fanów za granicą. Dość stonowany jednak styl grania powodował wybuchy żywiołowej radości zgromadzonych fanów.

Kilka godzin później, już na dużej scenie, zaprezentował się Behemoth, który bez dwóch zdań wyrósł na nr 1 polskiego metalu w świecie. I tu zagrało już wszystko – muzyka, show, pirotechnika, scenografia. Jeden z najlepszych koncertów na W:O:A 2022 – bez dwóch zdań !!

Gwiazdą wieczoru był Slipknot, który ukoronował trzeci dzień festiwalu. Jednak dla mnie znów lider był nieco inny – a mianowicie niemiecka grupa In Extremo, którą w Polsce usłyszeć można rzadko. Dali przepiękny, energetyczny, solidny koncert na pograniczu folk i symfonicznego metalu. Zresztą kto by to szufladkował. Ważne, że ich występ zgromadził tłum porównywalny z gwiazdą wieczoru, a technicznie też był bez zarzutu. Gorąco polecam In Extremo !!

Ostatnim zespołem był Feuerschwanz … Przedstawiciele folk metalu z Niemiec dali super koncert, na którym bawili się już najbardziej oddani fani metalu. Gościnnie wystąpiła Melissa Bonny z AdInfinitum. Koncert zakończył się o 2:30 już w sobotę i zmęczeni acz szczęśliwi udaliśmy się na zasłużony wypoczynek.

W piątek na scenach Wacken gościli również m.in. : Kadavar, Blind Channel, Bokassa, Crypta, Kissin’ Dynamite, Lacuna Coil, Stratovarius, At The Gates, Lucifer, Alligatoah, Hypocrisy, Wind Rose, Venom, Tribulation, Moonspell, Tiamat, The Halo Effect, ASP … i wiele innych.

W galerii: Lacuna Coil, Me And That Man, Statovarius, Lucifer, Wind Rose, In Extremo, Feuerschwanz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *