White Ward ogłosił europejską trasę. Znamy miejsca i daty koncertów

Zespół White Ward ogłosił swoją wiosenną europejską trasę. Zespół zagra aż cztery koncerty w Polsce. Zobacz, gdzie i kiedy będzie można zobaczyć ten fenomenalny zespół na żywo.

Ukraiński zespół White Ward to aktualnie jeden z bardziej interesujących blackmetalowych projektów na scenie muzycznej. Swoją działalność rozpoczął w 2012 roku. Muzycy czerpią inspirację z korzeni surowego black metalu. Ich sfera liryczna dotyka przede wszystkim ciemne strony ludzkiego umysłu takie jak: depresję, borderline, stany agonalne, lęk i niepewność. Kolejną inspiracją do ich utworów jest twórczość H.P. Lovecrafta oraz I.M. Banksa.

Twórczości White Ward ciężko przypisać dokładny gatunek muzyczny. Jest to kapela, która eksperymentuje z surowizną black metalu, melancholijnością nowych brzmień oraz dźwiękiem saksofonu, który można zaliczyć do inspiracji muzyką jazzową. Tak, w tym zespole usłyszymy saksofon, co może zaskoczyć poniektórych słuchaczy tego gatunku. Zespół ma na swoim koncie trzy studyjne albumy. Ostatni z nich „False Light” został wydany w 2022 roku. Możemy na nim usłyszeć czystą esencję twórczości tego zespołu: ciężkość połączona z melodyjnością, surowość gatunku z ciepłym dźwiękiem saksofonu. Jest to album pełen zaskakujących kontrastów, które dopełniając się, tworząc znakomitą całość. Polecamy serdecznie wszystkim fanom cięższych brzmień. Posłuchajcie na zachętę utworu „Leviathan” z albumu „False Light”.

White Ward. Daty i miejsca koncertów.

White Ward ogłosił wiosenną trasę po Europie. Zespół pojawi się aż na czterech koncertach w Polsce.

  • 27.04.2023 – Szczecin, Krzywy Gryf
  • 28.04.2023 – Toruń, NRD
  • 29.04.2023 – Warszawa, Voo Doo
  • 30.04.2023 – Kraków, Alchemia
White Ward Spring European Tour 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *