YES przekłada trasę koncertową na 2024 rok. Co z zakupionymi biletami?

Pandemia i obawy związane z wojną w Ukrainie skłaniają Yes do ponownego przełożenia swojej trasy koncertowej „Relayer”. Muzycy tłumaczą swoją decyzję problemami z uzyskaniem dogodnych warunków ubezpieczenia.

Progresywni rockmani z YES ponownie przełożyli swoją trasę „Relayer” po Europie, zaś koncert w Wielkiej Brytanii został definitywnie odwołany. YES pierwotnie planował trasę na 2020 rok, jednak plany zostałe udaremnione przez pandemię.

Yes ponownie przekłada trasę „Relayer”

Zespół ostatecznie odbył trasę po Wielkiej Brytanii w czerwcu 2022 roku – zaledwie kilka tygodni po przedwczesnej śmierci perkusisty Alana White’a – ale zmienił koncepcję koncertów i postanowił celebrować 50. rocznicę wydania piątego studyjnego albumu „Close to the Edge”.

Jak informuje serwis loudersound.com głoszona w październiku ubiegłego roku, nowa trasa Relayer Tour miała odbyć się w czerwcu 2023 roku i zakończyć się występem w londyńskim Eventim Apollo. 17 marca 2023 roku zespół wydał oświadczenie potwierdzające, że „z powodu nieprzewidzianych okoliczności” trasa odbędzie się w 2024 roku, z wyjątkiem londyńskiej daty, która została odwołana.

W oświadczeniu czytamy także, że YES i ich management zbadali wszystkie możliwe sposoby, aby zorganizować ochronę ubezpieczeniową dla trasy w przypadku ponownego zagrożenia związanego z powrotem koronawirusa lub pogorszenia się sytuacji związanej z konfliktem w Ukrainie. Firmy ubezpieczeniowe wycofały warunki, które wynegocjował zespół przed pandemią i wojną, zaś nowe ustalenia nie są na chwilę obecną do przyjęcia.

Yes przekłada trasę koncertową na 2024 rok. Kiedy koncerty w Polsce?

Występ Yes w Londynie nie dojdzie do skutku, a pieniądze za bilety zostaną niezwłocznie zwrócone. Pozostałe daty trasy zostają przesunięte na 2024 rok z nowymi datami, które zostaną ogłoszone wkrótce – wszystkie bilety zachowają ważność.

– pisze zespół.

Yes pragnie wyrazić szczery żal i prosi swoich wiernych fanów o zrozumienie. Zespół otrzymał obecnie niezbędne zapewnienia, że w roku 2024 będzie mógł spokojnie powrócić na scenę.

Trasa Relayer miała rozpocząć się w Lizbonie, w Portugalii 7 maja 2023, a zakończyć w londyńskim Eventim Apollo 20 czerwca. Na trasie była również Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *