Mystic Festival 2023: Thrash, black, folk i… psychobilly

Do programu Mystic Festival 2023 dopisujemy cztery nowe nazwy: Dark Angel – legendę bezkompromisowego thrash metalu, klasyków psychobilly z Mad Sin, a także Misotheist i Moriah Woods.

Dark Angel zabrakło odrobiny szczęścia, by ich nazwa wymieniana była jednym tchem z Wielką Czwórką Thrash Metalu. Poza tym mieli wszystko: bezkompromisowość, energię, talent i umiejętności techniczne. Na „Darkness Descends” i „Leave Scars” aspirowali do miana liderów ekstremy tamtych czasów, walcząc o palmę pierwszeństwa ze Slayerem czy Possessed. Wtedy się nie udało, ale dziś Dark Angel, gdziekolwiek się nie pojawią, zbierają należne im honory. Wierzymy, że pierwsza wizyta zespołu w Polsce będzie nie do zapomnienia.

Mystic Festival 2023. Kolejne kapele w składzie

W 2020 roku, po 10 latach przerwy, Mad Sin wydali album zatytułowany „Unbreakable” – i trudno o tytuł lepiej charakteryzujący tę ekipę z Berlina. Są niezniszczalni. Oraz niepodrabialni w swojej autorskiej wizji psychobilly, mieszczącej również ukłony w stronę punka, country czy hard rocka.

W programie festiwalu pojawia się też porcja jadu dla łaknących norweskiego black metalu, w postaci Misotheist, a także propozycja dla fanów mrocznych, słodkogorzkich ballad – Moriah Woods.

Przypominamy, że na festiwalu wystąpi ponad 90 zespołów, w tym m.in. Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, Electric Wizard, The Hellacopters, Testament, Watain, Moonspell, Perturbator, Exodus, Dismember, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Lucifer i Greg Puciato.

Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie MysticFestival.pl. Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet.

Obecnie w sprzedaży:

  • Karnety trzydniowe w cenie 669 zł (I pula)
  • Karnety czterodniowe VIP w cenie 899 zł
  • Bilet weekendowy (piątek i sobota) w cenie 449 zł (I pula)
  • Bilety jednodniowe w cenie 279 zł (I pula)
  • Mystic Camp: nocleg – 99 zł
  • Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego – 99 zł
  • Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

O Mystic Festival 2023 pisaliśmy wielokrotnie – sprawdź tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *