Cradle of Filth dało niezapomniany koncert w Krakowie [ZDJĘCIA]

Legenda ekstremalnego metalu, Cradle of Filth, z Wysp Brytyjskich, zagrała w Krakowie, dostarczając fanom niezapomnianych wrażeń. Zespół, który od swojego powstania w 1991 roku przez Daniego Filtha, ewoluował od korzeni black metalu do bardziej komercyjnych brzmień, łącząc metal gotycki i symfoniczny.

Ich muzyka, znana z międzynarodowych list przebojów dzięki albumom takim jak „Damnation and a Day” (2003), „Thornography” (2006), „Hammer Of The Witches” (2015), czy „Existence is Futile” (2021), ponownie udowodniła swoją siłę na scenie w Krakowie.

Cradle of Filth w Krakowie

Najnowszy album koncertowy Cradle of Filth, zatytułowany „Trouble and Their Double Lives”, został wydany 28 kwietnia 2023 roku przez Napalm Records. Album zawiera szesnaście utworów na żywo z różnych koncertów z lat 2014-2019 oraz dwa nowe utwory: „She Is a Fire” i „Demon Prince Regent”, które zostały skomponowane po nagraniu albumu „Existence Is Futile”. Produkcją, miksem i masteringiem zajął się Scott Atkins.

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Existential Terror
 2. Saffron’s Curse
 3. She Is a Fire
 4. The Principle of Evil Made Flesh
 5. Crawling King Chaos
 6. Nymphetamine (Fix)
 7. Dusk and Her Embrace
 8. Necromantic Fantasies
 9. Born in a Burial Gown

Encore:

 1. The Promise of Fever
 2. Cruelty Brought Thee Orchids
 3. Her Ghost in the Fog
 4. From the Cradle to Enslave

Zobacz również: Cradle of Filth, Wednesday 13, Sick N’ Beautiful, Drift wystąpili w Progresji [ZDJECIA]

Cradle of Filth wraca do Polski już w sierpniu

Cradle of Filth ogłosiło kontynuację swojej trasy „Necromantic Fantasies Beyond the Pale 2024”, w ramach której grupa ponownie odwiedzi Polskę na dwóch koncertach. Występy zaplanowano na 5 sierpnia w Wrocławiu oraz na 6 sierpnia w Katowicach, gdzie na scenie pojawi się również jako gość specjalny zespół Butcher Babies.

Zobacz również: Cradle of Filth wystąpili w Gdańsku – B90 [ZDJĘCIA,RELACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *