Cradle of Filth wystąpili w Gdańsku – B90 [ZDJĘCIA,RELACJA]

Formacja Cradle Of Filth wróciła do Polski po blisko pięcioletniej przerwie dając rewelacyjny pierwszy koncert Gdańsku, w towarzystwie Wednesday 13, Sick N’ Beautiful i Drift.

Występ w Gdańsku był jednocześnie pierwszym koncertem legendy extreme metalu w ramach europejskiej trasy “Necromantic Fantasies – Beyond The Pale 2024” promującej najnowsze wydawnictwo zespołu oraz pierwszym z trzech koncertów zaplanowanych w Polsce. Za tydzień zespół odwiedzi jeszcze Warszawę i Kraków.

Jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich założony w 1991 roku niedawno obchodził trzydziestolecie działaności scenicznej, niezmiennie pod wodzą założyciela i charyzmatycznegho frontmana Daniego Filtha na koncerty przyciąga szerokie grono polskich fanów. Nie inaczej było w poniedziałkowy deszczowy

wieczór w klubie B90 – publiczność zbierała się stopniowo podczas występów kolejnych zespołów towarzyszących, żeby finalnie na koncercie gwiazdy wypełnić klub.

Najnowszą pozycją w dyskografii studyjnej zespołu jest „Existence Is Futile” – trzynasty album wydany 22 października 2021 roku nakładem Nuclear Blast. Jest to jedyny album zespołu, na którym występuje klawiszowiec i wokalistka Anabelle Iratni, a także ostatni album z gitarzystą Richardem Shawem przed jego odejściem w maju 2022 roku. Aktualny skład formacji to Dani Filth, Marthus na perkusji, Daniel Firth na basie, gitarzysta Ashok oraz uzupełniający skład od 2022 roku Donny Burbage oraz żeński wokal Zoe Marie Federoff również grającej na klawiszach.

Czytaj również: Wednesday 13, Sick N’ Beautiful i Drift na trasie z Cradle of Filth [ZDJĘCIA, RELACJA]

Z najnowszej produkcji studyjnej „Existence Is Futile” w setliście znalazły się „Existential Terror”, „Necromantic Fantasies” oraz „Crawling King Chaos”, nie zabrakło najpopularniejszych kompozycji, takich jak przywitany głośnym entuzjazem publiczności już w pierwszych dźwiękach „Nymphetamine”. Świetny kontakt z publiką, żywe reakcje tłumu, ekscytacja słuchaczy, doskonała produkcja sceniczna i dynamika koncertu przełożyły się rewelacyjny występ, potwierdzająć tylko rewelacyjną formę ekipy Daniego Filtha.

Cradle Of Filth galeria zdjęć z koncertu w B90 / Gdańsk 2024

Cradle Of Filth – lista utworów wykonany podczas koncertu w Gdańsku / B90

 1. Existential Terror
 2. Saffron’s Curse
 3. She Is a Fire
 4. The Principle of Evil Made Flesh
 5. Crawling King Chaos
 6. Nymphetamine (Fix)
 7. Dusk and Her Embrace
 8. Necromantic Fantasies
 9. Born in a Burial Gown

Interludium

 1. (A Bruise Upon the Silent Moon)
 2. The Promise of Fever
 3. Cruelty Brought Thee Orchids
 4. Her Ghost in the Fog
 5. From the Cradle to Enslave

Nadchodzące koncerty Cradle of Filth w Polsce:
22.02.2024 Warszawa / Progresja
23.02.2024 Kraków / Studio

Nadal dostępne są bilety na dwa pozostałe koncerty Cradle of Filth w Polsce:

BILETY: https://bit.ly/CRADLE_OF_FILTH_GDN

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *