Wednesday 13, Sick N’ Beautiful i Drift na trasie z Cradle of Filth [ZDJĘCIA, RELACJA]

Formacja Cradle Of Filth wróciła do Polski po blisko pięcioletniej przerwie w towarzystwie Wednesday 13, Sick N’ Beautiful i Drift.

Czytaj również: Cradle of Filth wystąpili w Gdańsku – B90 [ZDJĘCIA, RELACJA]

Wednesday 13 – galeria zdjęć z koncertu w B90 / Gdańsk 2024

Występ Cradle of Filth poprzedził Wednesday 13, czyli solowy projekt wokalisty horror punkowego/glam rockowego Murderdolls w secie zbudowanym na kompozycjach Murderdolls i napakowanym niezwykłą obfitością wykrzykiwanych ze sceny radosnych fucków oraz coverem „White Wedding” Billiego Idola. Skromne oświetlenie i fakt, że jednak większość zgromadzonych w klubie słuchaczy to zdeklarowani fani Brytyjczyków nadrabiało dynamika, żywe tempo, ekspresja i entuzjazm Josepha Poole’a w zachęcaniu publiki do żywszych reakcji.

Sick N’ Beautiful – galeria zdjęć z koncertu w B90 / Gdańsk 2024

Prawdziwie efektowny show w pełnym tego słowa znaczeniu dali Sick N’ Beautiful – Włosi łączący metal z elementami industrialu, punka i electro-popu, znani ze swoich wzbogaconych o wizualizacje oraz kostiumy występów na żywo. Ogień, kostiumy, żywiołowość – wszystko to połączone z iście teatralnym przedstawieniem. Zdecydowanie występ wizualnie godny zapamiętania. Zespół założony został w 2014 roku, ich muzyka ewoluowała w wyjątkową mieszankę hard rocka i nowoczesnego metalu nasyconą industrialnymi i punkowymi wydźwiękami, z dużą dawką science fiction, horroru i okultystycznych wpływów. Prowadzeni przez urzekającą Hermę Sick, atakują zmysły spektakularną produkcją wypełnioną wizualną ekstrawagancją, a wszystko to w oprawie muzycznej, która rezonuje z mistrzami rocka jak Kiss, Rammstein, Marilyn Manson, Alice Cooper czy Nine Inch Nails. Faktycznie ciężko było oderwać wzrok od Hermy Sick czekając na kolejną atrakcję prezentowaną prze zespół, były ognie, fontanna iskier produkowanych szlifierką. Zespół sympatyczny i wyjątkowo malowniczy. Już w trakcie seta zapraszali publiczność na spotkanie na stoisku z merchaem obiecując wspólne fotki. Wybuchowo efektowny koncert i setlista zbudowana na utworach dotychczas wydanych albumów formacji „Hell Over Hell” (2015), „Element Of Sex” (2018) i najnowszego „Starstruck” (2022).

DRIFT – galeria zdjęć z koncertu w B90 / Gdańsk 2024

Równie ciekawą stylizację, chociaż niedocenioną ze względu na mroki kryjące scenę zaprezentował Drift – atmospheric industrial rock ze stanów Zjednoczonych. Powstały w Los Angeles pięcioosobowy skład po raz pierwszy wystęuje w Europie promując swój najnowszy album „New Blood Type”. Granie Drift to hołd „liderom metalu”, jak wyjaśnia wokalista i klawiszowiec Anthony Morro, znany również pod pseudonimem „Operator Voxx”.

Nadchodzące koncerty Cradle of Filth w Polsce:
22.02.2024 – Warszawa / Progresja
23.02.2024 – Kraków / Studio

Nadal dostępne są bilety na dwa pozostałe koncerty Cradle of Filth w Polsce:

BILETY: https://bit.ly/CRADLE_OF_FILTH_GDN

Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat.pl, Eventim Polska, Ebilet, Ticketmaster Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *