Enslaved zagrali w Manchester. Zobacz zdjęcia z koncertu.

Wikingowie z Enslaved zagrali w piątek w Manchester. Przed nimi publiczność rozgrzewały zespoły Svalbard oraz Wayfarer. Zobacz galerię zdjęć z tego niesamowitego wieczoru!

Wikingowie z Enslaved wypłynęli na wody europejskich klubów, żeby móc dostarczyć swoim fanom kawał dobrego grania i nordyckiej historii. Na trasie wspierają ich brytyjski Svalbard oraz amerykański Wayfarer. Byliśmy obecni na ich koncercie w klubie Academy w Manchester (8 marca). Był to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów na spędzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Wikingowie z Bergen

Prawie cztery dekady snucia nordyckich opowieści to dość imponujący wynik. Enslaved należy do tych zespołów, które wypracowały sobie swój niepowtarzalny styl. Muzycy nie boją się eksperymentów na tle łączenia gatunków. Ich utwory potrafią być brutalne i bezkompromisowe, ale również melodyjne i kojące. W zeszłym roku zespół wydał swój szesnasty album zatytułowany „Heimdal”. To właśnie utwory z ostatniego wydawnictwa zagościły na set liście koncertowej.

Enslaved to nie tylko muzyka, ale również i wizualne show. Trzeba przyznać, że zespół uwielbia mieć kontakt z publicznością i dba o to, żeby budować relację ze swoimi fanami podczas występów. Na pewno nie można zarzucić im nudy, wręcz przeciwnie. Norwegowie mimo wielu lat na scenie nadal świetnie sobie radzą. Ich koncert był niesamowitą ucztą dla fanów gatunku i dla tych, którzy przyszli do klubu z ciekawości.

Czytaj także: Wikingowie z Enslaved powracają do Polski na jedyny występ i prezentują wideo do „Sequence”

Svalbard- energia, której nie da się powstrzymać

Wydaje się, że brytyjski Svalbard, mocno zakorzeniony w nurcie post hardcore jest dość nietypowym wyborem na support dla Enslaved. Nic bardziej mylnego. Grupa ta emanuje niesamowitą energią, która bez trudu porwała tłum przed sceną. To zespół, o którym dużo osób wspominało przed koncertem i dla którego pojawiło się tego wieczoru w klubie. Nic dziwnego Svalbard wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Zdecydowanie zasługuje na większy rozgłos, bo ich show nieźle zatrzęsło klubem!

Amerykański gotyk

Zespół, który przybył a z Kolorado! Nie da się opisać jednoznacznie ich muzyki. Widać, że zespół nie boi się eksperymentować między tak dwoma przeciwnymi biegunami jak black metal i country! Mamy tu mieszankę wybuchową, która świetnie sprawdza się na żywo. Wayfarer na pewno zapadnie w pamięci na dłużej a do mojej play listy trafił ich ostatni album “American Gothic”. Chłopaki przywieźli ze sobą zdecydowany powiew świeżości!

Przypominamy, że zespół Enslaved wystąpi ju niebawem na jedynym koncercie w Polsce.

Szczegóły koncertu Enslaved w Polsce

ENSLAVED + SVALBARD, WAYFARER
24.03.2024
Warszawa, Proxima
BILETY: https://bit.ly/ENSLAVED_WWA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *