Wikingowie z Enslaved powracają do Polski na jedyny występ i prezentują wideo do „Sequence”

Już 24 marca w warszawskim klubie Proxima wystąpi norweska formacja Enslaved – towarzyszyć im będą brytyjski Svalbard oraz amerykański Wayfarer.

Założony w 1991 roku przez nastoletnich wówczas Ivara Bjørnsona and Grutle Kjellsona Enslaved od swoich początków wyróżniał się na scenie drugiej fali black metalu, choćby poprzez determinację jego założycieli do obrania zgoła innego kursu, niż reszta podpalającej kościoły stawki. Na swoich pierwszych wydawnictwach Norwegowie skupili się na wikingowym lore, a później stopniowo, z każdym kolejnym krążkiem zagłębiali się coraz mocniej w progresywnych klimatach.

Czytaj także: Summer Dying Loud 2023 – galerie headlinerów pierwszego dnia festiwalu: Enslaved, Coroner, Grave Pleasures

W marcu tego roku będąca już w czwartej dekadzie swojej działalności grupa podzieliła się z fanami szesnastym w swoim dorobku albumem “Heimdal”, który idealnie balansuje pomiędzy progresywnym zacięciem ostatnich lat a black metalową żarliwością. Mając dodatkowo świadomość, że na żywo Enslaved nigdy nie zawodzi, możemy spodziewać się występu wysokich lotów.

ENSLAVED – avant-garde, progressive metal, black metal

Wizjonerzy z Bergen aby uczcić przesilenie zimowe, prezentują singiel i teledysk do „Sequence – Live”. Utwór, który pierwotnie pochodzi z płyty „Utgard” z 2020 roku, zawiera nagranie na żywo, w którym szczegółowo opisano nową interpretację utworu. Występ miał miejsce podczas wydarzenia z okazji przesilenia zimowego 2021 „The Otherworldly Big Band Experience”.

SVALBARD – euphoric black metal, post rock, d-beat

Na scenie warszawskiej Proximy zobaczymy również Svalbard, których mieszanka black metalu, post rocka i d-beat’u z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz więcej słuchaczy. Brytyjczycy w marcu zagrali trasę u boku Cult Of Luna i Russian Circles, wystąpili na festiwalu Inferno oraz Hellfeście,a ich najnowszy album, “The Weight Of The Mask”, ukazał się na początku października nakładem wytwórni Nuclear Blast.

WAYFARER – black metal, gothic country, Americana

Również w październiku, za sprawą Century Media Records, ukazał się “American Gothic”, czyli piąty w dorobku album Wayfarer. Amerykanie otworzą wieczór utworami, w których łączą swoją wizję black metalu z naleciałościami gothic country oraz americany.

Szczegóły koncertu Enslaved

ENSLAVED +SVALBARD, WAYFARER
24.03.2024
Warszawa, Proxima
BILETY: https://bit.ly/ENSLAVED_WWA
Punkty sprzedaży: www.winiarybookings.pl, Going, Biletomat.pl, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *