Normandie wystąpią w Warszawie w ramach „Dopamine Tour”

Sztokholmskie trio Normandie powróciło z utworem „Blood In The Water” – to ich pierwsze, nowe wydawnictwo od czasu albumu „Dark & Beautiful Secrets” z 2021 roku

Normandie to post-hardcore’owy/alternatywny zespół rockowy z Örebro w Szwecji, założony w 2013 roku przez wokalistów Philipa Stranda i Johana Lindströma, gitarzystów Joela Felixa i Håkana Almbladha, basistę Stefana Timmerholma i perkusistę Jespera Malmberga. Zaledwie kilka dni po założeniu zespołu, 11 września ukazała się składająca się z czterech utworów EP-ka „Normandie”. W międzyczasie Johan Lindström i Joel Felix opuścili grupę.

Normandie w Polsce

Po samodzielnym wydaniu debiutanckiego albumu „Inguz” 19 lutego 2016 r. niezależna amerykańska wytwórnia płytowa inVogue Records podpisała kontrakt z grupą i 11 marca tego samego roku wydała album ponownie na rynek północnoamerykański. W dniach 15-31 lipca 2016 grupa koncertowała w kilku krajach Europy wraz z austriackim zespołem All Faces Down, grając na kilku festiwalach muzycznych, m.in. w Bochum Total, Rock den See i Trebur Open Air.[2] Basista Johan Löfgren po raz ostatni pojawił się na Rock The North 2016. Od 7 do 18 grudnia 2016 roku grupa zagrała jako support przed Yellowcard podczas ich pożegnalnej trasy koncertowej.

Na początku kwietnia 2018 roku grupa ogłosiła, że ​​podpisała kontrakt z Easy Life Records. Debiutancki album „Inguz” również został wznowiony z dodatkowym materiałem. W lipcu 2018 roku zespół ogłosił na Instagramie, że perkusista Jesper Malmberg opuścił grupę z własnej woli. W następnym tygodniu w innym poście na Instagramie Normandie przedstawiła Antona Franzona jako swojego nowego perkusistę.

Frontman Philip Strand o utworze mówi: „Blood In The Water opowiada o tym, jak „zranieni ranią”, jak negatywność jest zaraźliwa i jak może prowadzić ludzi do negatywnych spirali, w których nieświadomie ranią otaczających ich ludzi”.

Na nowym materiale Philip, Håkan i Anton zajmują się przestymulowaniem współczesnego życia i odpowiadają na kilka poważnych pytań, tworząc przykład wszystkiego, czym powinien być nowoczesny zespół rockowy.

Dziś premierę miał najnowszy singiel grupy, a premiera albumu „Dopamine” zaplanowana jest na luty 2024 roku.

Sztokholmskie trio NORMANDIE zagra w Polsce – szczegóły koncertu

22 marca 2024 Klub Proxima, Warszawa

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w poniedziałek, 4 września o godz. 11:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się we wtorek, 5 września o godz. 13:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w środę, 6 września na LiveNation.pl o godz. 11:00

Więcej informacji znajdziecie na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *