Lineup Festiwalu 3-Majówka 2024 we Wrocławiu – nowe ogłoszenia atrakcji muzycznych

Tradycyjna już wrocławska 3-Majówka rozpoczyna sezon plenerowych festiwali w Polsce.

Co roku w długi majowy weekend w samym sercu Wrocławia występują najlepsze zespoły z czołówek list popularności, weterani scen rockowych, jak i nowe, wschodzące gwiazdy.

DARIA ZAWIAŁOW dołącza do składu festiwalu 3-MAJÓWKA 2024 we Wrocławiu!

DARIA ZAWIAŁOW to niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest autorką tekstów oraz kompozytorką. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Wystarczyły jej trzy albumy by rozkochała w sobie tysiące fanów. Rok 2024 stoi pod znakiem nowego rozdziału w jej twórczości. Nowe piosenki! Nowy album! Nowy Producent! Nowa energia!

Czytaj rownież: FUN LOVIN’ CRIMINALS zagrają na festiwalu 3-MAJÓWKA 2024 we Wrocławiu!

PABLOPAVO I LUDZIKI zagrają na festiwalu 3-MAJÓWKA 2024 we Wrocławiu!

PABLOPAVO to polski pisarz, wokalista, radiowy DJ, autor tekstów piosenek i opowiadań oraz kompozytor. Od 2003 roku jest jednym z filarów zespołu Vavamuffin. W 2009 roku rozpoczął karierę solową. Jego twórczość muzyczna firmowana pseudonimem Pablopavo (samodzielnie lub z zespołem „Ludziki”) jest wszechstronna i trudna do zaliczenia do jednego, konkretnego stylu – tworzył w stylach przenikających takie gatunki jak warszawski folk, dub, ragga i pop rock. Szerszej publiczności znany jest z przeboju „Dancingowa Piosenka Miłosna”

RENATA PRZEMYK feat. DAGADANA to jedna z gwiazd festiwalu 3-MAJÓWKA 2024 we Wrocławiu!

RENATA PRZEMYK zaprosiła do współpracy czołowych przedstawicieli nurtu world music – zespół DAGADANA, a artystyczny efekt ich spotkania zobaczmy we Wrocławiu. VERA TO JA to autorski projekt etniczny inspirowany prawdziwą naturą kobiety, która czerpie siłę z ziemi, z wody i z Księżyca. Teksty na kanwie przyśpiewki ludowej oprawione poetycko idealnie współbrzmią z lirą korbową jak i z loopami. Instrumenty etniczne eklektycznie dogadują się z osiągnięciami nowoczesnej technologii łącząc świat stary z nowym. Biały śpiew dobrze oddaje kobiecą siłę lecącą mocnym głosem do świata i do nieba. Mądrość ludowa często zaskakuje nas swoją trafnością i dosadnością a proste melodie zaśpiewane czasem tkliwie innym razem przecinają swoją siłą przestrzeń jak nożem. Vera to ja i Ty też. Z naturą nie wygrasz, warto się z nią dogadać!

Projekt RENATA PRZEMYK feat. DAGADANA zaprezentuje się 2 maja na majówkowej scenie world music.

Czytaj również Festiwal 3-Majówka 2024 we Wrocławiu – znamy wykonawców

RANKO UKULELE – Granko z Ranko na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu!

W głębi serca czujesz, że jesteś kluską? Chłopak przypomina Ci alpakę? Biedronki podejrzanie szczerzą do Ciebie paszczę? Znowu sponiewierała Cię poduszka? Każdy powód jest dobry by wspólnie pośpiewać rankowe piosenki, zapraszamy na GRANKO Z RANKO 1 maja podczas Gitarowego Rekordu Świata!

RANKO to artystka z Poznania, której wdzięczne i bezpretensjonalne piosenki grane na ukulele koszą prawdziwe miliony wyświetleń. Przebojowość Ranko polega na jej sprawności w tekstach, dystansie do siebie, świata i humorze. Jej narracja pozbawia obciachu i pozwala żyć w zgodzie z sobą. Ranko jest świetną obserwatorką, która prowadzi nas przez ten świat nieoczywistą drogą, drogą bardziej bajkową, bardziej znośną, bardziej piękną. Nieodłącznym elementem twórczości Ranko są tzw. „bazgrołki”, czyli własnoręcznie rysowane przez artystkę historie, ilustrujące jej piosenki i będące zarazem teledyskami do wielu z jej utworów. Razem z Ranko występuje Paweł „Paweuke” Wojciechowski, multiinstrumentalista grający m.in. na basie, banjo, mandolinie czy melodyce nadając piosenkom bardziej pełne brzmienie.

RANKO UKULELE wystąpi 1 maja w Gitarlandii – Strefie Gitarowych Krasnoludków przy Kościele Garnizonowym tuż obok Rynku.

KONKURS NA GITARĘ Z „BYLE CZEGO” na Gitarowym Rekordzie Świata we Wrocławiu!

Konkursy na gitarę z „byle czego” i najlepsze gitarowe przebranie stały się dzięki Waszej inwencji ważnym punktem corocznych 1-majowych spotkań gitarzystów z okazji bicia Gitarowego Rekordu Świata
Jak będzie w tym roku – zależy tylko od Waszej fantazji, warunek jest jeden – na skonstruowanej przez siebie gitarze trzeba zagrać

SILENT DISCO Cichoszau na 3 – Majówce 2024 we Wrocławiu!

Mamy dla Was niesamowitą wiadomość – na naszym festiwalu będziemy gościć ekipę CICHOSZAU Silent Disco, z którą stworzymy wspólnie największą imprezę na słuchawkach w Polsce! Będzie gorąco i bajecznie! Noc pełna świateł, dymu i oczywiście niesamowitej oprawy muzycznej!
Czy kiedykolwiek mieliście okazję być na 3 imprezach w jednym czasie? U nas jest to możliwe! Ty decydujesz do jakiej muzyki tańczysz! Wszystko to dzięki magicznemu przyciskowi na słuchawkach!
Przygotujcie się na występy najlepszych DJ-ów Wrocławskiej sceny klubowej, którzy zagrają dla Was równocześnie w trzech różnych gatunkach muzycznych, prezentując najgorętsze HITY!
Każdy dzień 3-Majówki to inna konfiguracja gatunków muzycznych. Line up przedstawimy niebawem, ale spodziewajcie się gatunków z przekroju RnB | Black Music | Trap | Techno | Rave | Jungle | POP | Latino | Muzyka komercyjna | Polskie Szlagiery
Kiedy: 1-3.05.2024
Godzina: 21:00 – 02:00
Gdzie: Hala Stulecia, Wrocław

Swój udział w 3-MAJÓWCE 2024 potwierdzili również: KULT, KSU, PIDŻAMA PORNO, DOG EAT DOG, VADER, ME AND THAT MAN, CARNAL, ØRGANEK, KARAŚ/ROGUCKI, HAPPYSAD, ŻYWIOŁAK, CZESŁAW ŚPIEWA, SMOLIK // KEV FOX, SPIĘTY, KWIAT JABŁONI, ZALEWSKI, PRO8L3M, PAKTOFONIKA, ŁONA x KONIECZNY x KRUPA, DUB FX, JANN, KACPERCZYK , THE DUMPLINGS, DARIA ZE ŚLĄSKA, RENATA PRZEMYK feat. DAGADANA, VAVAMUFFIN, MAŁGORZATA OSTROWSKA, DARIA ZAWIAŁOW, FUN LOVIN’ CRIMINALS oraz ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA by Phil Bates & Band

Kolejne gwiazdy już wkrótce!

Bilety i karnety dostępne w sprzedaży online:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/3-majowka?partner=swi

https://www.ticketmaster.pl/artist/3-majowka-bilety/992846

https://iframe29.biletyna.pl/?display=all&a=&h=&q=&ct=&df=2024-05-01&dt=2024-05-03

https://www.eventim.pl/…/3-majowka/3-majowka-2024-3577528/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *