Formacja Udo Dirkschneidera – U.D.O. na dwóch koncertach w Polsce

Legendarny, oryginalny głos Accept powraca do Polski w ramach trasy „Touchdown World Tour 2023/24” i juz w marcu wystąpi w Warszawie i Lublinie

U.D.O. pięcioosobowy heavy metalowy skład prowadzony przez byłego wokalistę ACCEPT Udo Dirkschneidera wydał nowy album „Touchdown” 25 sierpnia nakładem Atomic Fire Records.

Udo Dirkschneider jest kwintesencją światowej sceny heavy metalowej. Dzięki swojemu wyjątkowemu wokalowi kształtuje brzmienie metalowe od lat 80. i mimo 71 lat na karku nie zamierza zwalniać!

Czytaj także: Dirkschneider na Wacken Open Air 2022. Wrażenia po występie byłego wokalisty Accept [ZDJĘCIA]

Po trudnych latach pandemii i rozstaniu z wieloletnim basistą Tilenem Hudrapem, U.D.O. wraca z hymnowym, mocnym i autentycznym pod każdym względem krążkiem „Touchdown”. Ten ponadczasowy, rasowy heavy metal garściami czerpie z bogatego doświadczenia niemieckiej i światowej sceny, nie zapominając przy tym o dodaniu bardziej nowoczesnych akcentów. Zespół, który od lat towarzyszy U.D.O to nie tylko doskonali muzycy, ale również przyjaciele wokalisty. Gdy wychodzą razem na scenę, możecie być pewni jednego z najlepszych metalowych show, jakie zobaczycie w życiu.

Czytaj także: U.D.O. premiera wideo do utworu „Fight for the Right”

„Touchdown” 13-utworowy album został nagrany w różnych miejscach z producentem Martinem „Mattesem” Pfeifferem i zmiksowany w Redhead Studio (Wilhelmshaven, Niemcy), podczas gdy masteringiem zajął się Stefan Kaufmann w ROXX Studio (Solingen, Niemcy). Dodatkowa atrakcja to gościnny występ skrzypka Stefana Pinteva w utworze tytułowym, a partie basu zostały nagrane przez byłego basistę ACCEPT, Petera Baltesa. Grafika została dostarczona przez Martina Häuslera, który był również odpowiedzialny za wykonanie zdjęć zespołu wspierających kampanię nowego albumu.

Po zeszłorocznym koncercie jesteśmy głodni kolejnego występu tej żywej legendy. Do zobaczenia!

Skład zespołu:
Udo Dirkschneider | wokal
Andrey Smirnov | gitara
Fabian “Dee” Dammers | gitara
Peter Baltes | bas
Sven Dirkschneider | perkusja

Czytaj także: U.D.O. Udostępnia teledysk do utworu tytułowego albumu „Touchdown”.

W kwietniu Baltes oficjalnie dołączył do U.D.O. i DIRKSCHNEIDER, formacji pod wodzą Udo Dirkschneidera. Były basista ACCEPT grał na basie w U.D.O. od września ubiegłego roku, początkowo jako tymczasowe zastępstwo ówczesnego basisty UDO, Tilena Hudrapa, który trafił do szpitala po koncercie zespołu w Monachium w Niemczech.

Szczegóły koncertów U.D.O. „Touchdown World Tour [Daty, miejsce, bilety]


Kiedy: 24 marca 2024
Gdzie: Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2

Organizator: Steel Event oraz Radio Lublin

Bilety: za pośrednictwem platformy eventon.click w cenie 120 zł /150 zł w dniu koncertu

Kiedy: 25 marca 2024
Gdzie: Progresja, Fort Wola 22
Organizator: Klub Progresja
Bilety: 160 zł w przedsprzedaży / 180 zł w dniu koncertu

Dostępne na stronie www.progresja.com oraz w bileteriach GoOut, eBilet, Eventim i Biletomat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *