Gangster polskiego pochodzenia inspiracją dla deathcore’owej kapeli? Dlaczego by nie

Seryjni mordercy szczycą się złą sławą. Dlaczego miałoby być inaczej? Ich „dokonania” nierzadko są tematem poruszanym w sztuce – poświęcane im są seriale, filmy, a także utwory muzyczne.

Deathcore’owcy z Orlando, Kill The Imposter, wydali w sieci swój nowy, brutalny singiel zatytułowany „Kuklinski”.

Kto kogo wziął na tapetę?

Utwór rozpoczyna się wstrząsającym 22-sekundowym krzykiem, który przenosi fanów do chorego i pokręconego umysłu seryjnego mordercy Richarda Kuklińskiego, znanego jako The Iceman przez swoją pracę jako płatny zabójca dla mafii. Utwór jest najnowszym singlem z nadchodzącego nowego albumu Kill The Imposter, „The Pain Never Dies„, którego data premiery została ustalona na 17 lutego 2023 r. Album zostanie wydany za pośrednictwem Suburban Noize.

Oto jak utwór opisuje frontman zespołu, Johnny Nobody:

Kiedy wybierasz się w mentalną podróż tą krętą, ciemną drogą, wchodzisz w sposób myślenia jednego z naszych ulubionych seryjnych morderców, Richarda Kuklińskiego. Umożliwiły mi to wywiady pochodzące z kronik Icemana. W tekście używam jego słów, a także braku emocji, aby odwzorować coś tak szalonego i mrocznego bez wyrzutów sumienia i empatii. Przypuszczam, że stąd bierze się ten ból – z bycia zbyt twardym, by to z siebie wyrzucić.

źródło: YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *