Gogol Bordello wystąpi w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Gogol Bordello powraca do Polski. Nowojorska formacja zagra trzy koncerty w czerwcu 2023

Eugene Hütz urodził się w Ukrainie i jest piosenkarzem oraz liderem punkowego zespołu Gogol Bordello, zespołu, charakteryzującego się rzadko spotykaną muzyczną siłą, która wyraźnie daje o sobie znać na scenach obok System of a Down, Rancid, Dropkick Murphys, Reginy Spektor. Ekipa nagrywa płyty m.in. z Rickem Rubinnem i Stevem Albini.

Jako dozgonny miłośnik sceny punkowej dorastający w Ukrainie, Hütz odkrył, że jego miejsce, w którym odnajduje się najlepiej jest Lower East Side w Nowym Jorku w późnych latach 90, gdzie chodził na koncerty, a później występował w legendarnym CBGB. Nocując w apartamencie swoich znajomych i grając akustyczne koncerty w nowjoroskich barach ukraińskich, jego zespół powiększył się i stał się 8 osobowym wielokulturowym zespołem, łącząc ze sobą wschodnie, zachodnie i latynoskie tradycje. Dlatego też muzycy mówią o sobie „międzynarodowa rodzina” tudzież „cygańska trupa”.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę Gogol Bordello aktywnie włączyli się w akcję pomocy dla Ukrainy regularnie informując o sytuacji w kraju, wspierając zbiórki oraz mobilizując opinię publiczną.

Gogol Bordello wystąpi na trzech koncertach w Polsce w ramach European Tour 2023:

09.06.2023 – Klub Stodola, Warszawa
10.06.2023 – Klub Muzyczny B17, Poznań
11.06.2023 – Klub Studio, Kraków

  • Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy: czwartek, 9 lutego o godz. 10:00
  • Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster: czwartek, 9 lutego o godz. 12:00
  • Bilety w sprzedaży ogólnej: piątek, 10 lutego od godz. 10:00 na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *