Halestorm na dwóch koncertach w Polsce w ramach trasy „Back From The Dead Tour”

Halestorm, amerykański zespół hard rockowy z Red Lion w Pensylwanii wystąpi w Polsce w towarzystwie Black Veil Brides!

W styczniu 2021 roku zespół rozpoczął nagrywanie kolejnego albumu studyjnego i 17 sierpnia 2021 roku ukazał się pierwszy utwór z nowego albumu „Back from the Dead”. Album „Back from the Dead” ukazał się 6 maja 2022 roku. Luksusowa edycja albumu z siedmioma nowymi utworami ukazała się w grudniu 2022 roku.

Zespół Halestorm wywołał emocjonalną i entuzjastyczną reakcję publiczności na całym świecie. Grupa powstał jako spełnienie dziecięcych marzeń rodzeństwa Lzzy i Arejay Hale. Rodzeństwo aktywnie pisało i wykonywało autorską muzykę od 1998 roku. Mieli wtedy 12 i 15 lat. Zarówno brat jak i siostra rozpoczęli naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat; Lzzy później przerzuciła się na keytar a Arejay na perkusję. Lzzy pobierała lekcje gry na gitarze w wieku 16 lat. Nastoletnie rodzeństwo wydało EP pt. Don’t Mess With the Time Man w 2000 roku. Do grupy dołączył ojciec Lzzy i Arejaya (gitara basowa) przed Joshem Smithem w 2004 roku. Gitarzysta Joe Hottinger dołączył w 2003 roku.

Ich debiutancki album został wydany w dniu 28 kwietnia 2009 roku. Piosenka „I Get Off” służyła jako singel i zaczęła być grana w radiu. Zarówno piosenka jak i teledysk do drugiego singla „It’s Not You”, zostały skończone pod koniec listopada 2009 roku. Na początku 2010 roku zespół wydał promocyjny teledysk do piosenki „Love / Hate Heartbreak”. Ich ostatni singiel „Familiar Taste of Poison” został wydany w 2010 roku. Oficjalny teledysk ukazał się 10 sierpnia 2010 roku.

Halestorm znany jest z ich ciągłego koncertowania często wykonując aż 250 występów w ciągu roku. Od 2006 r. koncertowali z wieloma hard rockowymi i heavy metalowymi zespołami w tym Chevelle, Seether, Staind, Papa Roach, Trapt, Three Days Grace, Theory of a Deadman, Buckcherry, Disturbed, Shinedown, Avenged Sevenfold, Megadeth, Alice in Chains, Hellyeah i Heaven and Hell.

W 2014 roku Lizzy Hale użyczyła wokalu w piosence „Shatter Me” z albumu o tej samej nazwie, amerykańskiej artystki, Lindsey Stirling.

Grupa zdobyła nagrodę GRAMMY w kategorii „Best Hard Rock/Metal Performance” za „Love Bites (So Do I)”. Stał się pierwszym zespołem z kobiecą frontmanką, który dotarł do pierwszego miejsca na listach przebojów Active Rock, a ich utwory łącznie osiągnęły ponad 1 miliard globalnych streamingów. W 2019 roku utwór „Uncomfortable” był numerem 1 w Rock Radio i zdobył drugą nominację do nagrody GRAMMY®. Uznani za „Rockowych Artystów Dekady” przez Loudwire.

14 sierpnia 2020 roku Halestorm wydał EP-kę zatytułowaną Reimagined. Zawiera sześć piosenek, w tym pięć przerobionych piosenek Halestorm, w tym „Break In” z udziałem Amy Lee z Evanescence oraz cover „I Will Always Love You” Dolly Parton. Aktualnie Halestorm promuje najnowsze wydawnictwo studyjne.

Przed Halestorm wystąpi Black Veil Brides – (BVB) – amerykański zespół grający szeroko pojętą muzykę post-hardcore utworzony w Cincinnati, w stanie Ohio, w USA. Aktualnie zespół promuje „The Phantom Tomorrow” szósty album studyjny wydany 29 października 2021 roku przez Sumerian Records. Jest to koncepcyjny album rockowo-operowy, podobny do poprzednich wydawnictw „Wretched and Divine: The Story of the Wild Ones” i „Vale”.

We wrześniu ubiegłego roku zespół wydał singiel „Saviour II” i odpowiadający mu teledysk. W tym samym czasie ogłosili swoją nową EP-kę zatytułowaną „The Mourning”, która została wydana 21 października 2022 roku przez Sumerian Records.

Halestorm, amerykański zespół hard rockowy z Red Lion w Pensylwanii wystąpi w Polsce w ramach trasy Back From The Dead Tour!

16.11.2023 Klub Progresja, Warszawa
18.11.2023 Klub Studio, Kraków

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w piątek, 2 czerwca o godzinie 11:00
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w sobotę, 3 czerwca o godzinie 11:00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *