Iron Maiden prezentuje nowy utwór po 6 latach przerwy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami grupa Iron Maiden zaprezentowała nowy singel. Piosenka zatytułowana jest „Writing On The Wall”.


Jest to pierwsza premiera od 6 lat, a piosenka okraszona jest spektakularnym, animowanym wideo.

Pomysłodawcą klipu jest Bruce Dickinson, który do realizacji swojego pomysłu zaprosił twórców z wytwórni Pixara – Marka Andrewsa i Andrew Gordona. Artyści znani się z animacji filmów „Iniemamocni”, „Ratatuj”, „Merida Waleczna”, „Potwory i spółka” czy „Gdzie jest Nemo?” a prywatnie się wielkimi fanami Iron Maiden. Projekt niesamowitego teledysku powstał w londyńskim studiu animacji BlinkInk.


Autorami piosenki są gitarzysta Adrian Smith i wokalista Bruce Dickinson. Singel wyprodukował Kevin Shirley we współpracy ze Steve’em Harrisem.

Miałem dość jasną koncepcję wizualizacji do tej piosenki i kiedy przez Zooma spotkałem się z Markiem i Andrew, szybko zdałem sobie sprawę, że nadajemy na tych samych falach. Było jeszcze lepiej, kiedy dołączył do nas Nicos i jego młoda ekipa z BlinkInk. Nasze cotygodniowe calle to była w równym stopniu kreatywna praca, co dobra zabawa. Jestem bardzo dumny z tego teledysku. W zasadzie wyszedł nam minifilm. Wiedziałem, że się uda, kiedy Mark pokazał mi szkic scenariusza i storyboardy. Czułem, że razem stworzymy coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że fani się z nami zgodzą. Prawdę mówiąc, to wideo stworzyli właśnie fani Maiden.

– powiedział Bruce Dickinson.

Iron Maiden w Polsce w 2022 roku

Iron Maiden przełożył światową trasę Legacy of the Beast World Tour. Najbliższy koncert Iron Maiden w Polsce odbędzie się 5 lipca 2020 roku w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Within Temptation, a zespołem otwierającym Lord Of The Lost.

Bilety kupicie na stronie Live Nation i Ticketmaster.(źródło: Warner Music)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *