Jethro Tull – leganda progresywnego rocka na dwóch koncertach w Polsce! [Gdzie? Kiedy?]

Jesienią 2023 roku Jethro Tull przyjedzie do Polski na dwa koncerty w ramach trasy „The Seven Decades”. Brytyjska grupa zagra 15 września w Zabrzu oraz 17 września w Bydgoszczy.

Koncerty Jethro Tull to przepiękny spektakl, w którym artyści na scenie współgrają z obrazami i postaciami wyświetlanymi na ekranie, tworząc z nimi swoiste interakcje. Nazwa trasy „The Seven Decades” sugeruje, że Jethro Tull zaserwuje nam przekrojowy set, więc zapewne nie zabraknie utworów z „Thick As A Brick”, „Aqualung” czy „Minstrel In The Gallery”.

Zespół Jethro Tull powstał w 1967 roku. Jego skład na przestrzeni lat ulegał zmianom. Jedynym stałym punktem grupy jest lider zespołu Ian Anderson, który jest w Jethro Tull od samego początku. Jethro Tull to zespół rockowy grający white bluesa, hard rocka i rock progresywny.

Niesamowity i charakterystyczny dźwięk fletu, z którego Ian Anderson uczynił znak rozpoznawczy, celtyckie brzmienie, rytmiczne takty perkusji i wibrujący głos lidera grupy, stworzyły brzmienie zespołu, które jest bardzo przejmujące i wciągające jednocześnie. Całości dopełniają ironiczne, często prowokacyjne poetyckie teksty. Początek lat 70 to dla zespołu czasy największej popularności i według niektórych czas najlepszych dokonań muzycznych. Rok 1987 przyniósł grupie nagrodę Grammy, w kategorii najlepszej grupy rockowej. Jak mówili muzycy, było to dla nich wielkie zaskoczenie. Kolejne lata zaowocowały wprowadzeniem w brzmienie Jethro Tull elementów muzycznych z Azji, nie zapominając jednak o celtyckich i szkockich korzeniach.

Nowa płyta Jethro Tull ukaże się 21 kwietnia pod tytułem „RökFlöte”.

Album był gotowy już pod koniec zeszłego roku, ale zespół wstrzymał się z premierą ze względu na długie kolejki do tłoczni winylowych. 23 album studyjny progrockowego zespołu Jethro Tull -„RökFlöte” ukaże się 21 kwietnia 2023 roku. Poprzednia produkcja „The Zealot Gene” ukazała się w 2022 roku, i jest to najkrótsza przerwa między albumami studyjnymi Jethro Tull od 1980 roku.

Jethro Tull – teledysk zapowiadający nową płytę do utworu „Ginnungagap”. 

Na płycie „RökFlöte” znajdą się następujące utwory:

 1. Voluspo
 2. Ginnungagap
 3. Allfather
 4. The Feathered Consort
 5. Hammer On Hammer
 6. Wolf Unchained
 7. The Perfect One
 8. Trickster (And The Mistletoe)
 9. Cornucopia
 10. The Navigators
 11. Guardian’s Watch
 12. Ithavoll

Kolejny teledysk do utworu z najnowszego albumu Jethro Tull z „RökFlöte” – „The Navigators”

Jesienne koncerty Jethro Tull w Polsce – poznaj szczegóły!

Międzynarodowa trasa „THE SEVEN DECADES” obejmie dwa koncerty w naszym kraju i będzie wzbogacona o promocję nowej płyty, która ukaże się w kwietniu bieżącego roku.

 • 15 września 2023 – Zabrze, Dom Myzyki i Tańca
 • 17 września 2023 – Bydgoszcz, SISU Arena

Bilety na koncerty Jethro Tull w Polsce dostępne: https://www.ticketmaster.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *