Jonathan „Sugarfoot” Moffett – perkusista Michaela Jacksona wystąpił na festiwalu Drums Fusion [ZDJĘCIA]

We wtorek w ramach festiwalu sztuki perkusyjnej Moffett wystąpił w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy na całkowicie wyprzedanym koncercie, udzielając wywiadu i grając niesamowity ponad dwugodzinny set w ramach Jonathan Moffett Drums Show.

Jonathan „Sugarfoot” Moffett  – legendarny perkusista, który dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyczuciu „punktu” ugruntował swoją pozycję w rytmicznym świecie, stając się jednym z najbardziej cenionych i charakterystycznych współczesnych perkusistów. Od 1979 roku przez 30 lat współpracował z rodziną Jacksonów, w szczególności z Michaelem Jacksonem do samego końca. Później pracował z innymi znanymi artystami i producentami, takimi jak Madonna, Janet Jackson, George Michael, Elton John, Stevie Wonder, Lionel Richie, Diana Ross, Cameo, Quincy Jones, Kenny G. i wielu innych.

Moffett już wchodząc na salę koncertową otrzymał długą owację na stojąco. Wieczór rozpoczęła rozmowa Piotra Metza z Moffettem w której perkusista opowiadał o swoich początkach, o tym jak wieku 6 zaledwie lat zdecydował się zająć perkusją i jak rozpoczęła się jego kariera najpierw we współpracy  The Jacksons , a potem w zespole Michaela Jacksona. Bardzo ciepło też wspominał zmarłego w 2009 roku Jacksona, dziękując publiczności za liczne przybycie i prosząc o pamiętanie o Michaelu w możliwie najlepszy sposób.

Po wywiadzie amerykański muzyk odebrał nagrodę Master of The Groove z rąk dyrektora festiwalu – Marka Maciejewskiego za co bardzo skromnie dziękował, tłumacząc że nie otrzymał w swojej karierze wielu nagród, dlatego bardzo się cieszy z tej otrzymanej w Bydgoszczy.

Kolejny był ponad dwugodzinny set Moffetta pod muzykę Michaela Jacksona, którego zdjęcia wyświetlały się w tle sceny. Przerywał granie, żeby opowiedzieć o swoim podejściu do sposobu gry, rozumieniu muzyki i własnym wkładzie w brzmienie muzyki. Doskonała atmosfera koncertu, skromny muzyk, entuzjazm i pełna uwaga publiczności przełożyły się na doskonały koncert. Występ podzielono na dwie części, pierwsza zawierała odtworzenie gry na perkusji w koncertowych wersjach utworów Michaela Jacksona , w drugiej części artysta pozwolił sobie na więcej swobody i improwizacji w grze.

Po ponad dwóch godzinach forsującego występu Moffett wyszedł niemal natychmiast do oczekującej we foyer tłumu wielbicieli, chętnie rozdając autografy i pozując cierpliwie do zdjęć kolejne dwie godziny – do ostatniego czekającego fana.

Jonathan „Sugarfoot” Moffett   był siłą napędową największych hitów Michaela Jacksona oraz współtwórcą kultowych tras koncertowych tego artysty, takich jak Destiny, Triumph, Victory i HIStory, This Is It i Cirque’s Immortal World Tour. Po śmierci Michaela Jacksona, Moffett jeździł po całym świecie oddając cześć gwieździe popu w ramach Cirque du Soleil’s Michael Jackson: The Immortal World Tour. Trasa ta została uznana za jedną z najlepiej zarabiających tras wszech czasów obejmując 501 występów w 157 miejscach w 28 krajach na całym świecie.

W ostatnich latach Jonathan wystąpił w filmie dokumentalnym Spike’a Lee „Michael Jackson’s Journey from Motown to Off the Wall”, a ostatnio współpracował z Quincy Jonesem w Westlake Studios, aby ponownie nagrać kilka największych hitów Michaela Jacksona do jego filmu dokumentalnego Netflix „Quincy”. Obecnie pracuje zarówno nad autobiograficzną książką, jak i filmem dokumentalnym.

Jonathan „Sugarfoot” Moffett na Drums Fusion w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *