Karaś / Rogucki przedstawiają nowy singiel

Karaś / Rogucki wypuścili do sieci „Houston” – najnowszy singiel duetu z gościnnym udziałem Ofelii. Singiel ten jest zapowiedzią trzeciego albumu zamykającego miłosny tryptyk. “Atlas Iskier” ukaże się w 2024 roku, a jego kolejnym przedsmakiem, po coverze „Zaopiekuj się mną”, jest właśnie ten numer.

Na wydawnictwie „Atlas Iskier” duetu Karaś / Rogucki, który ukaże się na początku 2024 roku, miłość już nie leczy, nie ratuje – tym razem artyści mówią o tym uczuciu jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o nim w kontekście desperacji czy próbą zapełnienia pustki. Wydawnictwo to muzycznie kontynuuje poprzednie krążki, lecz jest bardziej mrocznie. Rozpoczyna je „Zaopiekuj się mną” z repertuaru grupy Rezerwat.

Karaś / Rogucki nie mówią wprost, że to koniec, ale daje się wyczuć nastrój pożegnania. Wątki rozstania, podsumowania czy zamknięcia ważnej muzycznej historii przy nadchodzącym projekcie będą kluczowe.

Po pierwszej zapowiedzi albumu, czyli romantycznym coverze kultowego już hitu grupy Rezerwat: “Zaopiekuj się mną”, przyszedł czas na “Houston”. Singiel został nagrany we współpracy z wyjątkową artystką młodego pokolenia – Ofelią. Utwór obrazuje animowany klip autorstwa Zuzanny Kreft – siostry Ofelii oraz Patrycji Micek. Zobaczcie sami:

Współpraca z Ofelią zaowocowała mocno elektronicznym utworem „Houston”. Nasze głosy ładnie przytuliły się do siebie i pięknie współgrają – zarówno barwy, jak i emocje, opowiadając historię ucieczki z popsutego świata. Naszym pojazdem jest miłość, a uciekamy stąd, bo mamy problem „Houston” – ze wszystkim.

Karaś / Rogucki o współpracy z Ofelią

Jestem fanką projektu KARAŚ/ROGUCKI – każdego członka z osobna. Zaproszenie do tego utworu było zaszczytem i przyjemnością, bo marzyłam o tym już od dawna. Uwielbiam jak nasze głosy z Piotrem cudownie się przeplatają. Nie mogę się doczekać wykonów na żywo!

Ofelia o współpracy z Karaś / Rogucki

Karaś / Rogucki wyruszają w trasę. Daty, miejsca, bilety

Karaś / Rogucki w marcu 2024 roku startują z trasą koncertową i odwiedzą kilkanaście miast:

8.03 Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia
9.03 Opole, NCPP
10.03 Gomunice, Bogart
15.03 Białystok, Zmiana Klimatu
21.03 Toruń, Lizard King
22.03 Warszawa, Stodoła
12.04 Kraków, Studio
13.04 Katowice, Rialto
14.04 Rzeszów, Pod Palmą
19.04 Poznań, Next Fest
20.04 Gdańsk, Stary Maneż
21.04 Olsztyn, CEiIK
27.04 Józefów, MOK
28.04 Łódź, Wytwórnia
3.05 Wrocław, 3-Majówka

Bilety na koncerty Karaś / Rogucki dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *