King Buzo i Trevor Dunn ogłaszają trasę akustyczną

King Buzo i Trevor Dunn ogłosili akustyczną trasę „King Dunn Tour”. Jest to druga solowa trasa legendarnego frontmana Melvins, który po raz ostatni występował 10 lat temu. Na trasie nie zabraknie koncertów w Polsce, które odbędą się w październiku w Warszawie i Krakowie.

King Buzzo, kultowy założyciel i główny wokalista/gitarzysta grupy Melvins oraz basista zespołu Mr. Bungle – Trevor Dunn, połączą swoje siły tej jesieni i wyruszą w europejską trasę koncertową „King Dunn Tour!”. 

„Długo czekałem na akustyczną trasę z Trevorem” – mówi Buzz Osborne. „Jest fantastycznym muzykiem i potrafi sprawić, że jego bas brzmi jak tankowiec uderzający w rafę koralową”. 

Osborne i Dunn współpracowali ze sobą kilka razy na przestrzeni lat, włączając w to udział Dunna przy tworzeniu albumu King Buzzo z 2020 roku – „Gift of Sacrifice”, jak również obaj byli członkami zespołu Fantômas i Melvins Lite. Podczas „King Dunn Tour” Dunn zagra na basie, a Osborne zaśpiewa i zagra na gitarze akustycznej. 

King Buzzo, a.k.a. Buzz Osborne, jest wokalistą, gitarzystą i założycielem niezwykle popularnego zespołu Melvins. Jego innowacyjne podejście do tworzenia piosenek i gry na gitarze wywarło wpływ na niezliczonych muzyków, zmieniając rzesze miłośników muzyki w zagorzałych fanów. Znany z pionierskiego wykorzystania strun o obniżonym strojeniu, Buzzo po mistrzowsku połączył inspiracje punkiem i metalem, tworząc nowe, przełomowe dźwięki w muzyce o ciężkim brzmieniu. W ciągu swojej długiej kariery, która rozpoczęła się w małej wiosce Montesano w stanie Waszyngton w 1983 roku, Osborne wydał ponad 30 albumów pod szyldem Melvins, dwa albumy solowe [„Gift of Sacrifice” (2020) i „This Machine Kills Artists” (2014)], a także wziął udział w szeregu projektów przygotowanych we współpracy z innymi muzykami, tworząc m.in. Fantômas i Crystal Fairy. 

Trevor Dunn może być najbardziej znany ze swojej pracy z zespołem Mr. Bungle, eklektyczną i nieprzewidywalną grupą z Północnej Kalifornii, której był współzałożycielem w 1985 roku, jednak jego kariera poza nią była równie ważna. Jako członek Fantômas, Trevor Dunn’s Trio-Convulsant, Tomahawk i Melvins Lite, Dunn pisał także muzykę dla wielu zespołów, występował z Johnem Zornem oraz założył Riverworm Records, wytwórnię dla „muzyki odrzuconej, zapomnianej i niezrozumianej”. 

Bilety na koncerty King Buzo i Trevor Dunn

Przedsprzedaż dla klientów Citi Handlowy rozpocznie się w środę, 28 lutego na https://www.livenation.pl/ o godz. 10:00

Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 29 lutego na https://www.livenation.pl/ o godz. 10:00

Sprzedaż ogólna rozpoczęła się w piątek, 1 marca na https://www.livenation.pl/ o godz. 10:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *