Lorna Shore wraz z towarzyszami ponownie zagra w Polsce

Lorna Shore, Rivers Of Nihil, Ingested i Distant zagrają 18 listopada 2018 w warszawskiej Progresji.

O tym koncercie będzie się mówiło latami. Lorna Shore wnosząca ekstremalny deathcore na nowy poziom eklektyzmu promuje zeszłoroczne “Pain Remains”. Prog-deathmetalowcy z Rivers of Nihil zbierają laury za “The Work” z 2021 r. Ingested parający się brutalnym slamem w ubiegłym roku wydali “Ashes Lie Still”, a deathcore’owe Distant – “Heritage” puszczone w świat 10 lutego. Grupy wystąpią dla Was podczas jednego wydarzenia, już 18 listopada w Warszawie. 

Bilety

Bilety na ten koncert będą dostępne od 3 lipca (11:00) na: https://knockoutmusicstore.pl/szukaj?q=lorna+shore

LORNA SHORE (USA) deathcore

Ktoś mógłby pomyśleć, że deathcore to gatunek, który przeżywał swój szczytowy moment rozpoznawalności już jakiś czas temu. Lorna Shore jednak wyprowadza z błędu. Dlaczego? Bo oprócz bezkresnej brutalności czy fali śmiercionośnych breakdownów mają coś jeszcze – wręcz niespotykaną w nurcie wielobarwność. Są maksymalnie współcześni, nie oglądają się na idoli sprzed iluś dekad wstecz, więc bez zawahania łączą, co tylko chcą. Może to być techniczno-deathmetalowa plątanina solówek, mogą być to smaczki z okolic nowoczesnego black metalu, a nawet wpływy symfoniczne. Dużo różnorodności? Jak najbardziej – wszystko to wpływa na obraz Lorna Shore jako jednego z bardziej rozwojowych ekstremalnych składów ostatnich lat. Dzięki takim zespołom metal naszych czasów przetrwa wyjątkowo długo.

Facebook: https://www.facebook.com/LornaShore

Instagram: https://www.instagram.com/lornashore/

RIVERS OF NIHIL (USA) progressive death metal

Przy “Where Owls Know My Name” udowodnili, że są jedną z najbardziej utalentowanych grup w progresywnym death metalu. Przy “The Work” pokazali, że nie boją się odcięcia od nurtu. Co przyniesie ich najnowszy materiał promowany singlem “The Sub-Orbital Blues”? Trudno powiedzieć, aczkolwiek pewne jest jedno – Rivers of Nihil z maksymalną pewnością siebie pchają się na tron nowoczesnej ekstremy w technicznym wydaniu. Bez obaw można stwierdzić, że z takimi piosenkami zrealizują swój cel. Z pełną swobodą łączą brutalność, melodie i wysmakowane struktury aranżacyjne. Tak to się właśnie robi.

Facebook: https://www.facebook.com/riversofnihil

Instagram: https://www.instagram.com/riversofnihil/

INGESTED (Wielka Brytania) brutal death metal

Już za rok Ingested wejdą w pełnoletniość, ale czas się ich nie ima. Brytyjczycy to przede wszystkim siewcy nieludzkiej intensywności w deathmetalowym nurcie. Lubią slam death metal z najcięższymi riffami na świecie, lubią blastomanię bliską śmierć metalowi z końcówki lat 90., ale sięgają też po współczesne, deathcore’owe akcenty. Zespół maksymalnie uniwersalny i maksymalnie bezpośredni.

Facebook: https://www.facebook.com/ingesteduk

Instagram: https://www.instagram.com/ingested/

DISTANT (Holandia) deathcore

Na tegorocznym “Heritage” Distant odnaleźli swój styl. A co to za styl? Przede wszystkim mieszanka szorstkiego, wyjątkowo narowistego deathcore’u i maksymalnie grooviastego death metalu. Holendrzy doskonale wiedzą, jak działać w obu nurtach, by strzelać cios za ciosem. Przekonacie się o tym podczas koncertu.

Facebook: https://www.facebook.com/DistantOfficial

Instagram: https://www.instagram.com/distantofficial/

Wystąpią:

LORNA SHORE (USA) deathcore
+
Rivers Of Nihil (USA) progressive death metal
Ingested (Wielka Brytania) brutal death metal
Distant (Holandia) deathcore

Kiedy: 18 listopada (sobota) 2023
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 129/139 zł – przedsprzedaż, 15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *