Maciej Balcar opuszcza Dżem. Śpiewał w nim dłużej niż Rysiek Riedel

Legendarny polski zespół rockowy Dżem ogłosił rozstanie ze swoim długoletnim wokalistą, Maciejem Balcarem. Zespół, z którym Balcar współpracował przez ponad dwie dekady, przekazał tę informację za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

Maciej Balcar dołączył do Dżemu po śmierci ikonicznego Ryszarda Riedla i przez lata był nieodłącznym elementem zespołu. Jego odejście z grupy, które zapowiedziano na 6 kwietnia 2024 roku, oznacza koniec pewnej ery w historii zespołu. Decyzja o rozstaniu została podjęta wspólnie i ogłoszona w oficjalnym komunikacie na Facebooku.

Muzycy zespołu DŻEM w porozumieniu z wokalistą zespołu, Maciejem Balcarem, postanowili zakończyć realizację wspólnego artystycznego działania z dniem 06.04.2024. Wszystkie zaplanowane koncerty zespołu DŻEM do 06.04.2024 realizowane będą w obecnym składzie. Po tym terminie zespół będzie kontynuował działalność z nowym wokalistą.

-czytamy w oświadczeniu.

Maciej Balcar opuszcza Dżem

W swojej karierze w Dżemie Balcar wykazał się nie tylko jako wokalista, ale również jako solista, tworząc takie utwory jak „Wolność”, „Popiół i diament” czy „Nigdy nie zapomnę”.

Zobacz również: Vader wystąpił w Bydgoszczy „40 lat Apokalipsy II” [ZDJĘCIA, RELACJA]

Dżem, który zyskał sławę dzięki pierwszemu wokaliście, Ryszardowi Riedlowi, i debiutanckiemu albumowi „Cegła”, pozostaje jednym z najbardziej wpływowych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Po śmierci Riedla w 1994 roku zespół postanowił kontynuować działalność, co zaowocowało wieloletnią współpracą z Maciejem Balcarem.

Kto będzie nowym wokalistą Dżemu?

Fanów zespołu zaskoczyła ta nieoczekiwana zmiana. Wśród komentarzy na profilu zespołu można znaleźć zarówno wyrazy smutku, jak i akceptacji dla decyzji. Niektórzy fani wyrazili nadzieję, że nowym wokalistą zespołu zostanie Sebastian „Bastek” Riedel, syn Ryszarda Riedla, jednak te spekulacje nie zostały potwierdzone.

Zobacz również: Kraków świętował z KSU i Sexbombą [ZDJĘCIA]

Dżem w 2024 roku obchodzić będzie 45-lecie swojej działalności i zaplanował specjalną trasę koncertową, w tym ostatni występ z Maciejem Balcarem w Spodku w Katowicach. Mimo tej zmiany zespół daje do zrozumienia, że jego historia wciąż trwa, a przyszłość przyniesie nowe rozdziały i może nowego wokalistę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *