Metal Mine Festival ujawnia kolejnych wykonawców. Do składu dołączają dwa polskie i dwa zagraniczne zespoły

Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca w nowej odsłonie jako impreza open air. Podczas dwóch dni wystąpią 22 zespoły!

Szczegóły festiwalu, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku

Dotychczas ogłoszono, że na Metal Mine Festival 2023 zagrają: grecki Rotting Christ (black metal), norweski Taake (black metal), portugalska Gaerea (black metal) oraz ukraińska formacja 1914 (blackened death/doom metal).

Organizatorzy ujawnili, że do line-upu dołączają:

  • Karg (post-black metal, Austria)
  • Heretoir (post-black metal, Niemcy)
  • Besides (post-rock, Polska)
  • Jarun (progressive black metal, Polska)

Karg to austriacka black metalowa formacja powołana do życia przez Michael’a Koglera – wokalistę Harakiri for the Sky. Muzycznie jest to konglomerat łączący atmosferyczną odmianę black mealu z post-rockiem i shoegaze’owym klimatem wypełniony histerycznymi i melancholijnymi partiami wokalu. Lirycznie dotyka dość osobistych sfer ludzkiego życia takich jak utracona miłość, nadużywanie narkotyków czy też myśli samobójcze i depresja. Tak więc możecie się spodziewać ekstremalnie emocjonującego występu! To również pierwszy w historii występ tego zespołu w naszym kraju.

Muzyka prezentowana przez niemiecki Heretoir stanowi wypadkową wielu niezwykle klimatycznych gatunków. W kompozycjach dominuje atmosferyczny post-black metal, ale znajduje się w nich dostatecznie miejsca na liczne ukłony w kierunku shoegaze, post-rocka czy klasycznego rocka progresywnego. Muzyczne mariaże stanowią tło historii opowiadających o poczuciu izolacji, melancholii. Od roku 2006 mogą pochwalić się szeregiem koncertów i występami na znanych festiwalach u boku m.in. Ghost Bath, Agalloch, Secrets of the Moon, Kalmah czy Graveworm. Niemcy mają na swoim koncie dwa albumy, ale już jesienią bieżącego roku ukaże się kolejne pełnowymiarowe wydawnictwo. Istnieje więc duża szansa, że uczestnicy tegorocznej edycji MMF usłyszą nowe kompozycje na żywo!

Zespół Besides powstał w 2011 roku i bardzo szybko, bo w zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych post-rockowych zespołów w Polsce. Kwartet podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą oraz wydał do tej pory trzy studyjne albumy: „We were so wrong” (2013), „Everything is” (2015) oraz „Bystanders” (2020). Ostatnia płyta to album koncepcyjny nagrany z kwartetem smyczkowym i jest inspirowany historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z okolic Oświęcimia i wydawnictwo to zrodziło się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji.

Jarun to bardzo dobrze znana nazwa w polskim undegroundzie, czego dowodem są regularne koncerty oraz obecność w line-upie takich festiwali jak np. Uwolnić Muzykę, Niech Cisza Milczy bądź Black Waves Fest. Zespół łączy w swojej muzyce autorską wizję mieszanki progresywnego black metalu z folkowym klimatem. Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa grupy spotkały się z uznaniem krytyków, którzy doszukują się w twórczości Jarun inspiracji takimi grupami jak Drudkh, Negura Bunget czy rodzimego Thy Worshiper.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *