Municipal Waste zagra przed Lamb Of God i Kreator

Informujemy też, że 95% biletów na koncert zostało już sprzedanych!

Municipal Waste to jeden z najważniejszych przedstawicieli nowej fali thrash metalu. Kiedy gatunek wracał do żywych na początku tego wieku, oni czuwali na warcie. Dziś, ponad dwie dekady później, energia to wciąż ich drugie imię, a co udowodnili bezapelacyjnie na tegorocznym “Electrified Brain”.

Grupa zaprezentuje się w Warszawie już 17 lutego, na (prawie!) wyprzedanym koncercie Lamb of God i Kreator.

LAMB OF GOD (USA) groove metal, metalcore:

Początków Lamb Of God należy szukać jeszcze w pierwszej połowie lat 90. XX wieku. Wtedy w amerykańskim Richmond w stanie Wirginia narodziła się formacja Burn The Priest, która wykonywała muzykę instrumentalną.

W jej składzie można było znaleźć basistę Johna Campbella, perkusistę Chrisa Adlera, gitarzystę Marka Mortona. Kilkanaście miesięcy później dołączył wokalista Randy Blythe. Nim XX wiek się zakończył, w składzie kapeli pojawił się młodszy brat Chrisa, gitarzysta Willie. W 1999 roku nazwę zmieniono na Lamb Of God.

Reszta to już historia. Piękna historia. Lamb Of God zaliczono z czasem do grona kapeli współtworzących nurt New Wave Of American Heavy Metal. Kwintet nagrał też znakomite albumy, chociażby „Ashes Of The Wake” (2004, złota płyta w USA i Kanadzie), czy „Sacrament” (2006). Zespół był pięciokrotnie nominowany do Grammy i tylko w USA sprzedał ponad 3 mln płyt. Styl kapeli to mieszanka thrashu, groove metalu, metalcore’a i death metalu. Nie brakuje też melodii i wstawek zupełnie niemetalowych. Sukces Lamb Of God nie wziął się znikąd. Muzycy z Wirginii to tytani pracy. Nie załamywali się nigdy, nawet wtedy, gdy nad Randym zawisło widmo kary więzienia (w toku procesu oczyszczono go z zarzutów). Nie raz i nie dwa objechali świat z koncertami i grali przed największymi, w tym przed Metallicą i Slayerem.

WWW: https://www.lamb-of-god.com/

Facebook: https://www.facebook.com/lambofgod/

KREATOR (Niemcy) thrash metal:

Kreator zalicza się do tych wielkich metalu, którzy podczas tras koncertowych niemal nigdy nie zapomina o polskich fanach.

Powstała w 1982 roku w niemieckim Essen z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Millego Petrozzy i perkusisty Jürgena „Ventora” Reila formacja, po raz pierwszy gościła w Polsce jeszcze w czasach, kiedy w Europie „wisiała” żelazna kurtyna i od tamtej pory przyjeżdża do nas regularnie, zawsze dając fantastyczne koncerty.

Mille nigdy nie opuścił swojego zespołu, Ventor owszem, pożegnał się z nim na dwa lata w latach 90. XX wieku. Do składu powrócił w roku 1996 i od tamtej pory znów stanowi drugi główny filar Kreatora. Rok wcześniej dołączył do kapeli basista Christian „Speesy” Giesler, a skład uzupełnił w roku 2001 gitarzysta kapitalnego fińskiego Waltari Sami Yli-Sirniö. Kwartet w takiej konfiguracji personalnej wielokrotnie najeżdżał Polskę na koncerty festiwalowe i klubowe oraz popełnił wiele fantastycznych albumów.

WWW: https://www.kreator-terrorzone.de/
Facebook: https://www.facebook.com/KreatorOfficial/

MUNICIPAL WASTE (USA) thrash metal:

Na początku XXI wieku klasyczny metal wracał do łask słuchaczy, a wszystkie znaki podpowiadają, że Municipal Waste to zespół założony w idealnym czasie, by dołożyć cegiełkę do tego procesu. Sieknięte na przestrzeni lat 2003-2007 “Waste ‘Em All”, “Hazardous Mutation” czy “The Art of Partying” zapewniły grupie status odnowicieli mody na crossover pełen humoru, wyścigowych temp i wręcz nastoletniej radości z gry.

Dziś dużo grup thrashowych z tamtego okresu dojrzewa, szuka inspiracji w brzmieniach progresywnych i wybiera technikę kosztem agresji, ale u Municipali takie rozwiązania nie wchodzą w grę. Dowód? Kilka dni temu kapela podzieliła się na Instagramie filmikiem z koncertu, na którym mama Dave’a Witte’a, bębniarza, śmiga po scenie, a następnie uruchamia opcję stagedivingową. Czy może być coś bardziej uroczego i metalowego zarazem?

WWW: https://www.municipalwaste.net/

Facebook: https://www.facebook.com/Municipalwaste

Zagrają:
LAMB OF GOD (USA) groove metal, metalcore
KREATOR (Niemcy) thrash metal
+
Municipal Waste (USA) thrash metal

Kiedy: 17 lutego (piątek) 2023
Gdzie: Warszawa @ Stodoła, ul. Batorego 10
Bilety: 189-210 zł – miejsca stojące, 209-230 zł – miejsca siedzące
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
https://www.ebilet.pl/
https://ticketclub.pl/
https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/lamb-of-god-kreator

ZAPRASZA: https://www.knockoutprod.net/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *