NANOWAR OF STEEL – po raz pierwszy w Polsce!

Giganci metalowej parodii, Nanowar Of Steel, po raz pierwszy w Polsce! Włosi odwiedzą 5.04.2023 krakowski Zaścianek, a 6.04.2023 warszawski klub Hydrozagadka.

Włoski zespół istnieje od 2003 roku, na warsztat brali już coverowanie największych nazw metalowego świata: od Iron Maiden zaczynając („The Number of the Bitch„) przez Manowar, Rhapsody of Fire, Metallikę, Dream Theater, Helloween czy Led Zeppelin. Co ciekawe wielokrotnie udało się Włochom do nagrań zaprosić muzyków z parodiowanych zespołów, jak Fabio Lione z Rhapsody of Fire w „Barbie, MILF Princess of the Twilight”. Pierwszy album długometrażowy wydany w 2005 już samym tytułem „Other Bands Play, Nanowar Gay!” mówi wiele o specyficznym stosunku składu do wszelkiej metalowej „poważnej” twórczości. Skład zespołu nie zmienił się od 2003 roku i obecnie na scenie występują wokaliści Potowotominimak i Mr. Baffo oraz gitarzysta Mohamed Abdul, basista Gatto Panceri 666 i perkusista Uinona Raider – wszyscy wystrojeni w dość odbiegające od metalowej tradycji kreacje.

Rzymianie wracają do muzycznych korzeni swojej ojczyzny, wnosząc nowe, ciężkie życie do tradycyjnej, włoskiej muzyki na swoim nowym albumie “Italian Folk Metal” (wydanym 2 lipca 2021 nakładem Napalm Records). Wypełnione odniesieniami do włoskiego folkloru, Nanowar Of Steel nadają swój własny, komediowo-metalowy twist różnym, tradycyjnym brzmieniom ich pięknego kraju. Każdy utwór na “Italian Folk Metal” jest wykonywany w odrębnym stylu włoskiej muzyki ludowej: neapolitańskie dźwięki musica neomelodica zderzają się z melodyjnymi gitarami w „Scugnizzi of the Land of Fires”, a szybkie akordeony (znane przede wszystkim z mazurka z regionu północnych Włoch) przeplatają się z oszałamiającymi solówkami gitarowymi w „La Mazurka del Vecchio che Guarda i Cantieri”.

Muzykom udało się zaprosić gościnnie na płytę tak wyraziste postaci włoskiej sceny jak Francesco Paoliego z Fleshgod Apocalypse czy Alessandro Contiego z Luca Turilli’s Rhapsody. Na dodatek basista i wokalista Nanowar Of Steel, Gatto Panceri 666, popisuje się swoją wielojęzycznością w bonusowych utworach „Der Fluch des Kapt’n Iglo” (wykonywany w języku niemieckim) i „El Baile del Viejo que mira las Obras” (wykonywany w języku hiszpańskim). “Italian Folk Metal” prezentuje muzyczną wszechstronność Włochów w najlepszym wydaniu!


Nanowar Of Steel na swoim koncie mają już tak chwytliwe albumy jak “Stairway to Valhalla”, “A Knight At The Opera”, “Into Gay Pride Ride”, “Other Bands Play, Nanowar Gay!” czy debiutancki “Triumph of True Metal of Steel”. Zespół również w 2019 roku wystąpił w hiszpańskiej edycji programu “Mam Talent”, wykonując utwór “Norwegian Reggaeton”. Po tym występie, muzycy oświadczyli, że są gotowi reprezentować Hiszpanię w konkursie piosenki Eurowizji, a wspominany hit “Norwegian Reggaeton” do dziś uzyskał ponad 11mln odsłoń teledysku na YouTube. Włosi mieli okazję współpracować m.in. z Angusem McFife z Gloryhammer, Michaelem Starrem ze Steel Panther czy chociażby z Fabio Lione z Rhapsody Of Fire. Nigdy nie wiadomo czego się można spodziewać po Nanowar Of Steel, a ich koncerty to czyste szaleństwo i zabawa w najlepszej postaci, dlatego nie możesz przegapić tej wizyty Włochów w Polsce!


NANOWAR OF STEEL, Frozen Crown
klub Gwarek / Kraków: 5.04.2023; drzwi 19:00, start 20:00

Hydrozagadka / Warszawa: 6.04.2023; drzwi 19:00, start 20:00

Punkty sprzedaży biletów: www.winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Biletomat, Eventim Polska, Ebilet.pl, Ticketmaster Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *