Nick Cave & The Bad Seeds na dwóch wyjątkowych koncertach w Polsce!

Zespół uznawany za jedną z najwybitniejszych grup koncertowych na świecie wystąpi 10.10.2024 w Atlas Arena w Łodzi oraz 11.10.2024 w TAURON Arena Kraków w ramach The Wild God Tour.

Trasa THE WILD GOD TOUR w ramach której Nick Cave & The Bad Seeds odwiedzą Polskę obejmuje 27 koncertów w całej Europie. Zespół zagra zarówno materiał z nowego albumu, jak i inne piosenki z ich obszernego katalogu. Gościem specjalnym koncertów w Polsce będzie zespół Dry Cleaning.

Nick Cave & The Bad Seeds ogłaszają swoją pierwszą halową europejską trasę od 2017 roku – 27 dat w 17 krajach tej jesieni. Zespół znajduje się w czołówce najwybitniejszych grup koncertowych na świecie, a nadchodzące występy są jednymi z najbardziej wyczekiwanych w 2024 roku.

Trasa, która rozpocznie się 24.09 w Oberhausen (Niemcy) i zakończy 17.11 w Paryżu (Francja), a także zawita na dwa koncerty do Polski (10.10 Atlas Arena, Łódź oraz 11.10 Tauron Arena Kraków) będzie następstwem wydania 18 studyjnego albumu zespołu ‘Wild God’, który ukaże się 30 sierpnia. Nowa płyta została ogłoszona w ubiegłym tygodniu wraz z publikacją tytułowego utworu.

Nigdy nie myślę jak dany album zabrzmi na żywo. Proces powstawania tekstów jest zbyt skomplikowany, aby zastanawiać się nad tą kwestią. Ale kiedy słucham “Wild God”, mam poczucie, że z tymi piosenkami możemy na żywo zrobić coś epickiego. Jesteśmy tym bardzo podekscytowani – ten album sprawia wrażenie, jakby był stworzony dla sceny.” – Nick Cave

Gościem specjalnym koncertów w Polsce będzie Dry Cleaning

Nick Cave and the Bad Seeds to australijski zespół rockowy założony w 1983 roku przez wokalistę Nicka Cave’a, multiinstrumentalistę Micka Harveya i gitarzystę i wokalistę Blixę Bargeld. Przez całą swoją karierę zespół składał się z międzynarodowego personelu i obecnie tworzą go Cave, skrzypek i multiinstrumentalista Warren Ellis, basista Martyn P. Casey (wszyscy z Australii), gitarzysta George Vjestica (Wielka Brytania), klawiszowiec/perkusista Larry Mullins, znany również jako Toby Dammit (Stany Zjednoczone) oraz perkusiści Thomas Wydler (Szwajcaria) i Jim Sclavunos (Stany Zjednoczone). Opisywany jako „jeden z najbardziej oryginalnych i znanych zespołów epoki post-punka i rocka alternatywnego lat 80. i później. Wydali siedemnaście albumów studyjnych i odbyli liczne międzynarodowe trasy koncertowe.

Wild God to nadchodzący osiemnasty album studyjny australijskiego zespołu rockowego Nick Cave and the Bad Seeds, którego premiera zaplanowana jest na 30 sierpnia 2024 roku nakładem PIAS. To ich pierwszy album studyjny od pięciu lat, po Ghosteen (2019).

Szczegóły koncertów Nick Cave & The Bad Seeds w Polsce

10.10.2024 Atlas Arena w Łodzi

11.10.2024 TAURON Arena Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *