Saxon premiera video do „Madame Guillotine” z najnowszego albumu – już w marcu koncert w Krakowie

Mistrzowie heavy metalu z Saxon zaprezentowali teledysk do utworu „Madame Guillotine” ze swojego dwudziestego czwartego albumu studyjnego „Hell, Fire and Damnation”, który ukazał się 19 stycznia 2024 roku, pod egidą Silver Lining Music.

Album „Hell, Fire And Damnation” to zbiór dziesięciu nowych utworów, które mają łączyć nowoczesne podejście do muzyki z klasycznym brzmieniem brytyjskiego heavy metalu, z którego Saxon jest znany i ceniony. To ważne wydawnictwo dla zespołu, zwłaszcza w kontekście zmian personalnych. Ważnym wydarzeniem w historii Saxon jest dołączenie do zespołu Briana Tatlera, gitarzysty, który zastąpił Paula Quinna w koncertach na żywo. Teraz, Tatler staje się pełnoprawnym członkiem zespołu, przyczyniając się do tworzenia nowego albumu.

Czytaj również: LEGENDY na wspólnej trasie: JUDAS PRIEST, SAXON I URIAH HEEP wystąpią w Krakowie

Czytaj również: Saxon wypuszcza nowy album. „Hell, Fire And Damnation” dostępny w 2024 roku

Brytyjczycy są już na scenie od półwiecza. Załozony w Barnsley Saxon – lider nowej fali brytyjskiego heavy metalu w latach 80. mieli osiem albumów UK Top 40, w tym cztery albumy UK Top 10 i dwa albumy Top 5 i sukcesy na listach przebojów w całej Europie i Japonii, a także w Stanach Zjednoczonych.

W latach 80. Saxon ugruntował swoją pozycję wśród europejskich zespołów metalowych odnoszących największe sukcesy. Zespół regularnie koncertuje i sprzedał ponad 15 milionów albumów na całym świecie. Za największe hity Saxon uważa się: „Crusader”, „Wheels of Steel”, „Suzie Hold On”, „And the Bands Played On”, „Princess of the Night”, „Broken Heroes”.
Ostatnie wydawnictwo formacji to „More Inspirations”, drugi po „Inspirations” z 2021 roku album z coverami wydany 24 marca 2023 rokuna który składają się covery utworów z lat 60. i 70. Promujący album sibngiel „The Faith Healer” został wydany 16 stycznia 2023 roku.

Trasa koncertowa i polski akcent

Saxon, wraz z legendarnymi Judas Priest i Uriah Heep, zaplanowali wspólną trasę koncertową, która zawita również do Polski. 30 marca zespół wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie. To idealna okazja, by usłyszeć na żywo utwory z nowego albumu.

JUDAS PRIEST

GOŚCIE SPECJALNI: SAXON I URIAH HEEP
EUROPEJSKA TRASA – MARZEC/KWIECIEŃ 2024

30.03.2024 – TAURON Arena Kraków

Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w środę, 31 maja o godzinie 11.00
Ogólna sprzedaż rozpocznie się w czwartek, 1 czerwca o godzinie 11:00 na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *