Nocny Kochanek wpadnie poimprezować na Wyspach. Grupa zagra aż 9 koncertów!

Nocny Kochanek rusza w trasę koncertową. Grupa odwiedzi 9 miast w Wielkiej Brytanii. Koncerty rozpoczynają się 10 kwietnia w walijskim Swansea.

Grupa Nocny Kochanek wciąż w trasie. Po premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko”, we wrześniu 2022 roku zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu półtora roku ponad 120 koncertów! Po zaprezentowaniu najnowszego albumu publiczności w Polsce, Nocny Kochanek wyrusza w świat!

„Zdrajcy Metalu” ponownie na Wyspach

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa i wkrótce, po imponującej serii koncertów w Polsce, startuje z serią koncertów w Wielkiej Brytanii, które będą jedynymi koncertami klubowymi zespołu w 2024 roku.

Tym razem koncerty Zdrajców Metalu będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Swansea, Oxfordzie i Peterborough. Dodatkowo zespół zagra również w Liverpoolu, Edynburgu, Manchesterze, Londynie, Birmingham i Bristolu.

Nocny Kochanek zagra w sumie 9 koncertów poza granicami kraju, co będzie drugą najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu powstania grupy.

Grupa wyhamowuje działalność koncertową w bieżącym roku i zapowiedziała pracę nad nowym albumem, który ukaże się w 2025 roku, który będzie również jubileuszowym – dziesiątym rokiem istnienia zespołu.

Trasa Koncertowa 2024

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Over The Under z Bydgoszczy na trasie z Nocnym Kochankiem.

Over The Under to southern metalowy zespół powstały na przełomie 2012/2013 roku. Pomysł na wspólne granie został zainicjowany w piwnicy jednego z bydgoskich klubów przez Karola Korniluka (wokal/gitara) i Krystiana Borowskiego (perkusja).

Najnowszy album “Red Album” polskiej grupy OVER THE UNDER (southern/groove metal), która w 2017 roku ustanowiła rekord świata grając 100 koncertów w 100 dni, ujrzał światło dzienne 6 kwietnia 2022 roku. Zespół postanowił przekazać cały dochód ze sprzedaży pre-orderu na pomoc Ukrainie w walce z rosyjskim tyranem. Red Album to różnorodny most łączący wiele gatunków muzycznych. Riffy czerpiące pełną garścią z southernowych czy thrashowych klasyków przyprawione solidną produkcją i przekazem prosto z serca o aktualnym stanie świata.

Pierwszym singlem zapowiadającym album jak również informacją o przekazaniu dochodu ze sprzedaży pre-orderu na rzecz Ukrainy był „Red”. Tym singlem zespół wysyłał apel do całego świata aby zakończyć wojnę u naszych sąsiadów.

Nocny Kochanek w UK:

  • 10.04 – SWANSEA – THE PATTI PAVILLON
  • 11.04 – LIVERPOOL – HANGAR34
  • 13.04 – EDYNBURG – THE LIQUIDROOM
  • 14.04 – MANCHESTER – ACADEMY   
  • 16.04 – PETERBOROUGH- MET LOUNGE
  • 17.04 – OXFORD – THE BULLINGDON
  • 19.04 – LONDYN – 229 KLUB
  • 20.04 – BIRMINGHAM – ASYLUM
  • 21.04 – BRISTOL – THE FLEECE

Bilety już w sprzedaży: https://goingapp.pl/polecamy/nocny-kochanek

Czytaj także: Lordi niebawem odwiedzi UK. Zobacz daty i miejsca koncertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *