Norweska mgła nadciąga. Taake na dwóch koncertach w Polsce!

Hoest i towarzyszący mu muzycy Taake pokażą wam, że black metal to totalne zło już 15 marca w Krakowie oraz dzień później w Warszawie. Rozgrzeją ich podobnie blackmetalowe, eksplorujące brutalne strony nurtu Nordjevel oraz Theotoxin.

Hoest to człowiek, który wręcz oddycha black metalem i generalnie zaliczył już tyle składów z tych okolic, że większość adeptów gatunku mogłaby mu pozazdrościć. Bo oprócz Taake pojawił się przecież m.in. Gorgoroth, Urgehal, Carpathian Forest jako muzyk koncertowy, a to tylko czubek góry lodowej.

Taake wystąpi w Polsce

Co jednak najistotniejsze, jego macierzysty projekt jest absolutnie esencjonalnym punktem drugiej fali black metalu i to takim, który wciąż kąsa oraz emanuje mrokiem, niezmiennie wywierając przy tym wrażenie. Nowe płyty Taake nie są bowiem jakimiś tam próbami zmierzenia się z własną legendą, tylko monolitami – wypełnionymi mroźnymi melodiami i nordyckim folklorem. Skrótowo: tak, jak debiutanckie “Nattestid ser porten vid…” jest wciąż wybitne tak, chociażby tegoroczne “Et hav av avstand” w niczym mu nie ustępuje. To w dalszym ciągu muzyka trzymająca w napięciu, zupełnie jakbyście wybrali się nocą na spacer po Bergen w trakcie zimowej wichury.

Nordjevel w Polsce

Pompa, brutalność, epickie struktury i rzeź niewiniątek – tak można by streścić twórczość Nordjevel. Powstały w 2015 roku zespół operuje różnymi formami black metalu, mimo wszystko stawiając jednak na maksymalną intensywność, i w każdej radzi sobie bardzo słusznie. Niezależnie, czy akurat wrzucają szósty bieg i tłuką tyle BPM-ów, ile wlezie, czy kiedy nieco zwalniają, osiągając majestat godny Bathory, to w każdej odsłonie odnajdują się bez zarzutów. Do tego dochodzi też ekstrema w kontekście występów: płonące pentagramy, dym, kolczugi… Jeśli chcecie zobaczyć piekło na ziemi, po prostu idźcie na ich koncert.

Theotoxin zapowiada polski koncert

Theotoxin raczej nie przebierają w środkach. Austriacy odpalają blasty, kostkowane w tempie nadświetlnym tremola i kroczą przed siebie, depcząc po drodze każdą religię i świętość. Ta formuła zdecydowanie działa, bo chociażby ostatnie w ich dyskografii “Fragment : Totenruhe” to w zasadzie clou najbardziej splugawionego black metalu pod słońcem. Jest cały czas gorąco, agresja nie maleje, a do tego dochodzi też nieco melodii hołdujących Dissection – samo gęste.

Taake w Polsce. Daty, miejsca bilety

W marcu 2024 roku odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne, które zelektryzują fanów ciężkich brzmień! 15 marca zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki do Krakowa, gdzie w klubie Kamienna12 przy ul. Kamiennej 12, odbędzie się koncert pełen niespodzianek i emocji. Następnego dnia, 16 marca, karawana muzycznej ekstazy przeniesie się do stolicy, gdzie w klubie Proxima przy ul. Żwirki i Wigury 99a, artyści ponownie dadzą z siebie wszystko, aby dostarczyć publiczności niezapomnianych wrażeń. Bilety na te wydarzenia są dostępne w przedsprzedaży w cenach od 99 do 109 zł, natomiast w dniu koncertu będzie można je nabyć za 130 zł. Nie przegapcie okazji, aby być częścią tych wyjątkowych wydarzeń i przeżyć muzykę na żywo w najlepszym wydaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *