O jeden koncert za daleko… Nocny Kochanek w Warszawie [ZDJĘCIA]

Nocny Kochanek zagrał finał trasy „O jeden koncert za daleko” w warszawskiej Progresji. W roli supportów zagrali The Kroach i Sick Saints.

Zespół Nocny Kochanek wydał album „O jeden most za daleko”. 8 października ruszyli w trasę promującą ten album. Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.
„O Jeden Most Za Daleko” to płyta eklektyczna, będąca dość szerokim przekrojem muzyki rockowo-metalowej – od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest „Numer z Banjo”, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo. „O Jeden Most Za Daleko” to czwarty studyjny album zespołu Nocny Kochanek.

Setlista:

 1. Otwieracz
 2. Cudzesy
 3. Dżentelmeni metalu
 4. O jeden most za daleko
 5. Pigułka samogwałtu
 6. Czarna czerń
 7. Romantyczny Książę Metalu
 8. Ranny ptaszek
 9. Al dente
 10. Pornolistonosz
 11. Kacper, Andżej i Baltazar
 12. Dr O. Ngal
 13. Serce za szkłem
 14. Zdrajca metalu
 15. Numer z banjo
 16. Poniedziałek
 17. Koń na białym rycerzu
 18. Minerał Fiutta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *