Orianthi publikuje utwór „First Time Blues” z udziałem Joe Bonamassy

Artystka i gitarzystka Orianthi współpracuje z ikoną blues-rocka Joe Bonamassą nad jej nowym singlem „First Time Blues”.

Singiel „First Time Blues” napisany i wyprodukowany przez Orianthi, zmiksowany został przez miksera/producenta Kevina Shirleya, nagrany w studiu Robbiego Kriegera, Love Street Sound.

Pierwszym dużym sukcesem Orianthi było wydanie przez Geffen Records utworu „According To You”, który obecnie posiada certyfikat RIAA Platinum i ma ponad 17 milionów odtworzeń w Spotify. Stała się dobrze znana na całym świecie, wspierając członków rodziny królewskiej rocka i światowe supergwiazdy, w tym Michaela Jacksona, Carlosa Santanę, Carrie Underwood i Alice Cooper. Jej zdolność do przekraczania czasu i tworzenia własnej, oryginalnej muzyki potwierdza jej popularność. Połączenie jej niedawno zdobytej sławy w Internecie i niestrudzonego dążenia do artystycznej wiarygodności czyni ją silną kandydatką do statusu współczesnej legendy.

Na nowym singlu Orianthi jest liderem w swojej melodyjnej grze blues-rockowej zarówno na gitarze, jak i na wokalu. Jest dynamiczną gitarzystką, która potrafi stworzyć najlepsze riffy i solówki, będąc jednocześnie potężną wokalistką o przebojowym głosie.

„First Time Blues” to utwór, w którytm wokal Orianthi nigdy nie brzmiał lepiej. Utwór rozpoczyna się płonącym riffem pełnym energii (w połączeniu z bluesowymi klawiszami Careya Franka). Orianthi chwyta wodze melodyjną i soczystą solówką na gitarze, podczas gdy sekcja rytmiczna podbija całość.

Nadchodzące single (i ostatecznie cały album), nad którymi pracuje dla Woodward Avenue Records, zaprezentują jej elektryzujące gitarowe uderzenia, ale piosenki stanowią także inspirujący powrót do pierwszej stylistycznej miłości Orianthi – bardziej organicznej atmosfery rockowo-bluesowej z lat 60. i 70.

Podczas gdy Orianthi zajmowała się produkcją utworu, zebrała kilka innych osób, które pomogły wynieść kompozycję na transcendentny poziom – ekipę składającą się z gitarzysty elektrycznego i akustycznego Nicka Maybury, inżynierów Justina Andresa, Marco Moira i Alistaira Jamesa, asystenta inżyniera Rileya Wallace’a i supergwiazdy miksera Kevina Shirleya, który pracował za dla Bonamassay, Journey, Aerosmith, Led Zeppelin i niezliczonej liczby innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *