Pain pod wodzą Petera Tägtgrena wystąpi w Krakowie – gość specjalny trasy Ensiferum!

Już 2 listopada w Krakowie w ramach trasy koncertowej „I Am On Tour” na jednej scenie wystąpią rewelacyjny Pain oraz ich gość specjalny – folk metalowy fiński skład Ensiferum.

PAIN (Szwecja) industrial metal, cyber metal:

Pain – szwedzki autorski projekt Petera Tägtgrena – gitarzysty i wokalisty Hypocrisy, który jest jednocześnie jedynym stałym członkiem, wykonujący industrial metal.

W 2021 roku ukazały się dwa single „Gimme Shelter” oraz „Party in My Head”. Ostatnie wydawnictwo firmowane przez Tagtrena to „Coming Home” – ósmy studyjny album wydany 9 września 2016 roku przez Nuclear Blast Records. Znany ze współpracy z wieloma znanymi muzykami sceny nie tylko metalowej Tagtren do nagrań zaprosił wokalistę Sabaton, Joakima Brodena który udzielał się w wokalnie w uworze „Call me”.

Nie mniejszym zaniteresowaniem cieszył się rewelacyjny album z 2008 roku „Cynic Paradise” przy wokalnym wpsparciu byłej wokalistki Nightwish Anette Olzon w utworze „Follow Me”. Peter Tagtren jest uznanym producentem, w jego studio The Abyss nagrywały największe nazwy metalowej sceny począwszy od Belphegora, przez Sabton, Overkill, Marduka, Immortal, Destruction,Tarję, Amon Amarth, Therion czy Children of Bodom. Niesamowita energia widoczna na koncertach jest też niesłabnącą siłą napędową szwedzkiego muzyka, który obok regularnego zespołu Hypocrisy udziela się muzycznie wszechstronnie – chociażby wspomnieć jego współpracę w wokalistą Rammstein – Tilem Lindemannem.

Pamiętacie hit “Shut Your Mouth”? W latach dwutysięcznych trudno było wyobrazić sobie bez niego jakąkolwiek metalową imprezę. A teraz? Czas leci, świat się zmienia, a Pain jest wciąż tak samo przebojowe jak w swoim flagowym przeboju, który w ubiegłym roku obchodził dwudzieste urodziny. Solowy projekt Petera Tägtgrena to w dalszym ciągu opanowany do perfekcji metal industrialny w maksymalnie lepiącej się do ucha wersji. Każdy z tych numerów ma taki refren, że będziecie go nucić w nieskończoność. Zwłaszcza na koncertach. Dowód? Choćby wydany niecałe dwa lata temu singiel “Party in My Head” – impreza na całego, bez podpierania ścian.

ENSIFERUM (Finlandia) folk metal, melodic death metal:

Ensiferum czyli „dzierżący żealzo” to fiński zespół folk metalowy z Helsinek, charakteryzujący się niesamowitą energią koncertową, ogromną dynamiką i wyjątkowo dzikim basistą Sammim Hinką.

Ostatnia studyjna produkcja „dzierżących żelazo” Finów to „Thalassic” ósmy album fińskiego Viking metalu. Został wydany 10 lipca 2020 roku przez Metal Blade Records. Jest to pierwszy album Ensiferum, na którym pojawił się nowy klawiszowiec i dysponujący czystym wokalem Pekka Montin, który dołączył do zespołu w lutym 2020 roku.

Ensiferum kochają metal, kochają dobrą zabawę, a przede wszystkim wikingów przemierzających wszystkie lądy w poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Jak wiadomo, brodaci wojowie w żelaznych zbrojach mieli barwne przygody, więc i muzyka formacji z Helsinek jest barwna. Bazę wyjściową stanowi folk metal o bardzo motorycznym sznycie – jak to w Skandynawii – ale grupa równie chętnie czerpie także z power metalu, zakręca też w ekstremę, inspirując się melodyjnym death metalem i chętnie eksploruje także rejony symfoniczne. Słowem: dla każdego coś dobrego.

Szczegóły koncertu PAIN i ENSIFERUM w Polsce

Pain + Ensiferum

2 XI 2023 / Kraków / Kamienna12

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Zaprasza organizator Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

One thought on “Pain pod wodzą Petera Tägtgrena wystąpi w Krakowie – gość specjalny trasy Ensiferum!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *