Polski akcent na Bloodstock Open Air Festival. Zobacz, kto wystąpi na imprezie.

Polski akcent na Bloodstock Open Air Festival. Zobacz, kto w tym roku będzie reprezentował Polskę na brytyjskim festiwalu.

Bloodstock Open Air Festival to jedno z największych metalowych wydarzeń na Wyspach! Czterodniowy festiwal, już na dobre wpisał się w kalendarze fanów cięższych brzmień nie tylko z Anglii, ale i całej Europy! Co roku Bloodstock Open Air Festival odbywa się w Catton Hall w hrabstwie Derbyshire. Na imprezie można spotkać sporą reprezentację uczestników z Polski.

Bloodstock Open Air Festival 2023. Tegoroczna reprezentacja z Polski.

Bloodstock Open Air Festival w tym roku odbędzie się w dniach 10-13 sierpnia w Catton Hall. Jest to niewątpliwie jeden z największych i najważniejszych muzycznych festiwali skierowanych do fanów metalu, który odbywa się w UK. Co roku możemy dostrzec przynajmniej jeden polski akcent podczas metalowego święta. W tamtym roku headlinerem na Bloodstock był nie kto inny jak Behemoth (zobacz galerię z koncertu). W tym roku mamy więcej polskich akcentów.

.bHP- zwycięzca polskiej edycji Metal 2 The Masses

W tym roku Polska była jednym z kilku krajów, w których odbywały się eliminacje Metal 2 The Masses. Dzięki temu programowi, wspierającemu młodych wykonawców, został wyłoniony zespół, który będzie miał okazję pojawić się na New Blood Stage podczas festiwalu. Zwycięzcami Metal 2 The Masses Poland jest warszawski zespół .bHP. Jak można opisać krótko ten zespół? Nu metalowa eksplozja! Młodzi, pełni energii muzycy grający z zacięciem. Ich twórczość nawiązuje gatunkowo do nu metalu z elementami metal core. Zdecydowanie głos młodszej generacji! .bHP wystąpi w niedzielę o 19.30 na New Blood Stage

.bHP- Crownless

Hate- czyli mocny punkt w festiwalowym line upie.

Hate fot. Aleksandra Hogg

Zespołu Hate nie trzeba za bardzo tutaj przedstawiać. Warszawska grupa zyskuje coraz większą popularność na świecie! Jest to idealny przykład, który potwierdza, że polski death/black metal jest naszym najlepszym towarem eksportowym! Hate ma na swoim koncie 12 studyjnych albumów w tym rewelacyjny, wydany w 2021 roku „Rugia”. Ten album odbił się szerokim echem w świecie metalu. Zespół pojawi się w piątek na Ronnie James Dio Stage (scena główna) o 12.45

Decapitated- solidna marka powraca na Bloodstock

Decapitated- fot. Aleksandra Hogg

Zespół Decapitated pojawi się na festiwalu trzeci raz. Wcześniej można było ich zobaczyć w latach 2014 i 2017. Wygląda na to, że są stałymi bywalcami imprezy. Grupa ma swoich wiernych fanów na całym świecie. Skrupulatnie budowana marka i nieustająco rosnąca reputacja wśród publiczności zaprowadziła Decapitated po raz kolejny na główną scenę Bloodstock Open Air Festival. Zespół będzie można zobaczyć w niedzielę o godzinie 14.55.

Bloodstock Open Air Festival 2023. Daty, miejsce i headlinerzy.

Tegoroczna edycja Bloodstock Festival odbędzie się 10-13 sierpnia w Catton Hall, Derbyshire, Anglia. Jako headlinerzy wystąpią: Killswitch EngageMeshuggah oraz Megadeth. Całą rozpiskę zespołów, które pojawią się na scenach oraz bilety znajdziecie na stronie organizatora.

Bloodstock Open Air 2023 oficjalny plakat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *