POWERMETALOWE TRIO: Powerwolf, Hammerfall i Wind Rose na jedynym koncercie w Polsce!

Powerwolf to jedni z największych współczesnych przedstawicieli power metalu, których polska publika za każdym razem wita niezmiennie gorąco. Hammerfall wskrzesili gatunek w latach 90., a Wind Rose połączyli go z folkiem i symfonią.

POWERWOLF (Niemcy) power metal, heavy metal:

Wilki (dużo wilków), wielkie aranżacje, mnóstwo melodii, obrazoburcze treści i tyle rozmachu, ile tylko można sobie wyobrazić – taki pomysł na siebie ma Powerwolf. Pomysł bardzo trafny, bo formacja działa na scenie prawie dwie dekady, a wytrwale realizowana wizja nie rdzewieje nawet na moment. Ten niemiecki skład to nie tylko antyreligijny gimmick wrzucony w szaty intensywnego power metalu – to przede wszystkim świetne numery i umiejętność pisania zapamiętywalnych patentów.

Czytaj także: Powerwolf, Dragonforce i Warkings zagrali w Katowicach [ZDJĘCIA]

Trzeba przyznać, że właściwie żadna kapela przy takim natłoku patosu i pompy nie dałaby rady wpaść na partie gitarowe czy wokalne, które można by na spokojnie zanudzić. Powerwolf wpadł – i wpada do tej pory. W tym tkwi sekret ich twórczości. Forma formą, efekty efektami, ale muzyka jest w tym bitewnym szale najistotniejsza.

Czytaj także: POWERWOLF świętuje 75 urodziny Alice Coopera coverem „Poison”.

HAMMERFALL (Szwecja) heavy metal, power metal:

Mamy pierwszą połowę lat 90. – klasyczny metal spoczywa na śmietniku historii. Thrashowe składy rozpaczliwie poszukują nowej tożsamości, heavymetalowe są odtrącane, a o powermetalowych nawet się nie mówi. Wszystko to zmienił Hammerfall. Już na debiutanckim “Glory to the Brave” z 1997 r. napisali tak jaskrawo-heavymetalowe, a przy tym niesłychanie przebojowe piosenki, że nie dało się ich zignorować. Minęło ponad 20 lat od tej pory, a Szwedzi wciąż świetnie sobie radzą i nieustannie udowadniają, że heavy metal nie ma prawa umrzeć. Partie gitarowe Oscara Dronjaka wciąż wrzynają się w głowę, a spektakularne wokale Joacima Cansa nie tracą swego blasku. Imponujące, czyż nie?

Czytaj także: Helloween i Hammerfall wystąpili w Katowicach

WIND ROSE (Włochy) power metal:

Wind Rose nie dają się zakutać w wyłącznie jeden styl. Włosi grają przede wszystkim kreatywnością. Oczywiście, kompozycyjnie czerpią najmocniej z power metalu, co objawia się głównie za sprawą szkieletu riffów oraz galopującej sekcji rytmicznej, ale na tym nie poprzestają. Do swojej formuły zespół dorzuca także emocjonalność progu i wysmakowane aranżacje wyjęte rodem muzyki klasycznej. Z nimi nie ma nudy.

Czytaj także: Powerwolf zagrał na Wacken Open Air 2022

Szczegóły koncertu Powerwolf, Hammerfall i Wind Rose w Krakowie [Miejsce, bilety]

21 października 2024

TAURON Arena Kraków

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 https://knockoutmusicstore.pl

Organizator Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *