Sorry Boys zagrali w Krakowie. „Polskie Florence and the Machine” promuje płytę „Renesans”

3 grudnia 2022 w Krakowie wystąpiła grupa Sorry Boys. Zespół promuje swój ostatni album „Renesans”. Zobacz zdjęcia z wydarzenia!

Sorry Boys założyło dwóch gitarzystów: Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Wkrótce dołączyła do nich wokalistka Bela Komoszyńska. Mimo że Sorry Boys został założony w 2006 roku, oficjalny debiut nastąpił dopiero 4 lata później płytą „Hard Working Classes”, która na rynku ukazała się dzięki Mystic Production.

Twórczość Sorry Boys bazuje na wyjątkowo delikatnym głosie wokalistki i zróżnicowanych dźwiękach z wybijającą się szczególnie gitarą. Ich muzyka przypomina dark wave i mroczne odcienie dream popu z przełomu lat 80. i 90.

Sorry Boys zagrali w Krakowie. Grupa promuje „Renesans”.

25 listopada 2022 ukazał się „Renesans” – piąty studyjny album Sorry Boys. Sprawdźcie szczegóły wydawnictwa!

Ta pełna paradoksów, poetycka i przebojowa płyta jest zupełnie nowym muzycznym rozdziałem w historii zespołu. „Mapy Gwiazd”, singiel otwierający erę „Renesansu”, wprowadza nas do świata Starry – alter ego Beli. Poza albumem postać Starry komunikuje się ze słuchaczami Pocztówkami – intymnymi listami, w których dzieli się swoimi przemyśleniami z anonimowym adresatem. Starry jest przewodniczką po świecie „Renesansu”. Nie objaśnia go – otwiera jego wielowymiarowość.

Zobacz zdjęcia z koncertu w Krakowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *