SUMMER DYING LOUD 2023 – kolejne ogłoszenia DISMEMBER wystąpi na festiwalu!

Kolejne zespoły dołączają do składu festiwalu w Aleksandrowie Łódzkim: Dismember, Mānbryne, Hostia i Trup wystąpią we wrześniu na scenie Summer Dying Loud.

Oto kolejne cztery powody, dla których powinniśmy się spotkać we wrześniu w Aleksandrowie Łódzkim!

Dismember kolejny headliner Summer Dying Loud!

To dla nas jedno z najważniejszych ogłoszeń tegorocznej edycji. Walczyliśmy o nich kilka lat i mamy co najmniej kilka powodów by sądzić, że będzie to koncert niezwykły. Po pierwsze, to genialny zespół, który dał podwaliny pod nadgatunek death metalu w jego szwedzkiej odsłonie rozwijanego do tej pory przez setki kapel na całym świecie. Po drugie, to ostatnia z genialnej szwedzkiej czwórki. Warto sobie przypomnieć koncerty Grave, Unleashed i nieodżałowanego Entombed A.D. (RIP Lars) z wcześniejszych edycji Summer Dying Loud. Dopełniamy tym samym pewien etap, świętujmy go razem!
Po trzecie, panowie zgodzili się zaprezentować nam specjalny set koncertowy, w którym wykonają swój przełomowy, debiutancki album “Like an Ever Flowing Stream” w całości!

Mānbryne

Polska black metalem silna – wyświechtane do cna i proste hasło, które jak byśmy nie zaklinali rzeczywistości, sprawdza się prawie przy każdym kolejnym wcieleniu rodzimych muzyków kujących czarną stal. W tym przypadku za projektem stoją diabły kojarzone do tej pory z Blaze Of Perdition czy Odrazą.
Manbryne zadebiutował w 2021 roku albumem „Heilsweg: O udręce ciała i tułaczce duszy” i z miejsca wywołał poruszenie wśród miłośników brzydkich nutek. Intensywny, a zarazem stosunkowo melodyjny materiał, w którym polskie teksty, w wyraźnej jak na black metal postaci formują się w poetyckie bluźnierstwa wykrzykiwane przez Sonneillona.
Jeśli jeszcze nie słyszeliście Manbryne, prosimy natychmiast naprawić ten błąd!

Hostia

Death-grindowe ancymony pojawiły się na horyzoncie naszych zainteresowań już po wydaniu debiutanckiego, self-titled, albumu w 2018. Od tamtej pory regularnie, co 2 lata wydają nowe albumy (“Carnivore Carnival” 2020; “Nailed” 2022), co jedynie potwierdza, że panowie mają konkretny plan i uparcie go realizują. Doświadczeni muzycy rozdają również w wersji live, kto miał przyjemność, ten potwierdzi. Negatywne emocje i soniczne manto spotykają się tu z dość frywolnym podejściem do tematów religijnej hipokryzji co razem tworzy bardzo nieprzyjemną mieszankę, będącą wyróżnikiem Hostii na tle innych death-grindowych załóg.

Trup

Słowa nie mają znaczenia. Ludzie nie mają znaczenia. Liczy się tylko hałas. Choć wszyscy wiemy kto tam gra, z poszanowania dla konceptu twórców pozostańmy w oparach enigmy. Bardzo ciekawy projekt balansujący między doom, sludge i black metalem, oszczędny w formie, ale z olbrzymim ładunkiem emocji i ekspresji. Na koncie trzy epki i dwa albumy, z czego ostatni “Nie” wydany został przez Godz of War Productions, a wiadomo, że Greg ma i ucho i rękę.

Podaczas XIV edycji festiwalu wystąpi łącznie 48 zespołów, w tym na drugiej scenie The Crypt 18 składów.

Do festiwalu zostało niecałe dziewięć miesięcy, a aktualny lineup festiwalu już prezentuje się imponująco:

 • My Dying Bride,
 • Candlemass,
 • Dismember,
 • Blindead 23,
 • Grieving,
 • Distrüster
 • Benediction,
 • Owls Woods
 • Graves
 • Maggot Heart
 • Mānbryne
 • Hostia
 • Trup,

Zostało jeszcze dużo ogłoszeń – warto śledzić uważnie informacje na stronie organizatora.

Sprzedaż karnetów rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o 10:00 na stronie ebilet.pl/summerdyingloud.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *