SUMMER DYING LOUD 2023 znamy plan koncertów

Już tylko dwa tygodnie pozostały do trzydniowego święta muzyki odbywającego się po raz czternasty w Aleksandrowie Łódzkim gdzie już 7 września rozpocznie się wyjątkowy festiwal na ktyórym zagra 50 formacji z całego świata.

Bogaty lineup festiwalu to Dismember, które w swoim secie koncertowym obiecało wykonać w całości wydawniczy debiut z 1991 roku „Like an Ever Flowing Stream”. Towarzyszyć im będą szwajcarzy z Coroner, techniczni thrash metalowcy, którzy w tym roku obchodzą 40-lecie istnienia jako jeden z najbardziej oryginalnych składów w muzyce ekstremalnej. Do tego na zasadach co-headliningu zaprezentują się jedne z najważniejszych w historii muzyki składów doom metalowych, Candlemass i My Dying Bride!

Messa odwołuje występ – w zamian wystąpi duński ORM

Niestety Messa z powodów osobistych odwołała część wrześniowej trasy, w tym występ na festiwalu.
Informacja dotarła do nas gdy byliśmy na norweskim festiwalu Midgardsblot, akurat podczas wyjątkowego koncertu duńskiego trio ORM.
Może to był jakiś mistyczny znak, ale to właśnie ORM wypełni, powstałą po Messa, lukę – epicki, melodyjny black metal wzbogacony o odniesienia do nordyckiej mitologii. Mamy nadzieję, że ich koncertowy debiut poza Skandynawią pozostawi same dobre wspomnienia po obu stronach sceny

Atrakcje towarzyszące na festiwalu

Na festiwalu znajduje się strefa tatuażu i piercingu. W tym roku do grona tatuażystów dołącza Adel INK (w zastępstwie za Anię Borowiecką, która niestety nie może być z nami w tym roku). Wcześniej swoją obeność na festiwalu potwierdził zespół Strzyga Tattoo, który po raz kolejny będzie częścią SDL oraz Tamanduabox, która również była z nami w zeszłym roku.

Plan Koncertów Summer Dying Loud 2023

Znany jest plan koncertów podzielonych na dwie sceny festiwalowe: Scenę Główną oraz scenę Krypta umiejscowioną w bydgynku MOSiRu.

14 edycja Summer Dying Loud już coraz bliżej! Bilety są dostępne wyłącznie w serwisie ebilet.pl na stronie ebilet.pl/summerdyingloud oraz w ich punktach sprzedaży stacjonarnej.
Każdy bilet będzie, tradycyjnie już, podlegał bezpłatnej wymianie na bilet kolekcjonerski

Nasz serwis jest patronem medialnym wydarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *