TANGERINE DREAM na trzech koncertach w Polsce

Jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki elektronicznej, Tangerine Dream, zawita w grudniu do Polski na trzy wyjątkowe koncerty.

Grupa założona w 1967 roku przez Edgara Froese, zdobyła ogromną popularność dzięki eksperymentalnemu podejściu do elektronicznej muzyki. Unikalne połączenie syntezatorów, dźwięków ambientowych i elektronicznych improwizacji uczyniło ich pionierami gatunku. Zespół wystąpi 4 grudnia 2024 roku w Sali Ziemi w Poznaniu, 5 grudnia 2024 roku w klubie Progresja w Warszawie oraz 6 grudnia 2024 roku w prestiżowej krakowskiej sali ICE. Bilety już w sprzedaży, zapraszamy.

Tangerine Dream to grupa muzyczna tworząca muzykę elektroniczną, założona w 1967 roku w Berlinie przez Edgara Froese. Ich przełomowy album „Phaedra”, wydany w 1974 roku, zdobył status złotej płyty w Wielkiej Brytanii i był pierwszym sukcesem zespołu pod szyldem wytwórni Virgin Records. Materiał z tej płyty stał się kamieniem milowym muzyki elektronicznej. Przez ostatnie 53 lata Tangerine Dream wydał ponad sto albumów. Ich wczesne albumy z okresu „Pink Years” odegrały kluczową rolę w rozwoju Krautrocka. Albumy z okresu „Virgin Years” pomogły zdefiniować to, co stało się znane jako Berlińska Szkoła muzyki elektronicznej. Te i późniejsze albumy miały wpływ na rozwój elektronicznej muzyki tanecznej.


Mimo, że grupa wydała liczne nagrania studyjne i koncertowe, znaczna liczba ich fanów poznała Tangerine Dream dzięki ścieżkom dźwiękowym do filmów. Jest ich ponad sześćdziesiąt i obejmują takie tytuły jak „Sorcerer” (William Friedkin), „Thief” (Michael Mann), „Risky Business”, „The Keep”, „Firestarter”, „Legend” (Ridley Scott), „Near Dark”, „Shy People” i „Miracle Mile”. W 2013 roku, Tangerine Dream skomponował oryginalną ścieżkę dźwiękową do gry video firmy Rockstar, Grand Theft Auto V.
Po śmierci Edgara Froese w 2015 roku, skład Tangerine Dream tworzą Thorsten Quaeschning (od 2005 roku) jako dyrektor muzyczny, Hoshiko Yamane (od 2011 roku), Ulrich Schnauss (od 2014 roku) i Paul Frick (od czerwca 2020 roku). W tym składzie zespół powrócił do klasycznego, sekwencyjnego brzmienia, a „Quantum Gate” (2017r.) jest ich najlepiej sprzedającym się albumem od 1987 roku. Tangerine Dream niedawno zagrali koncerty podczas Dekmantel Festival Amsterdam, w Elbphilharmonie w Hamburg i w słynnej Barbican Hall w Londynie. Każdy występ kończy się sesją na żywo, kompozycją w czasie rzeczywistym, która może trwać od 20 minut do nawet dwóch godzin.

Ich najnowszy studyjny album „Raum”, wydany w lutym 2022 roku, zajął między innymi 39. miejsce na niemieckiej liście albumów oraz 1. miejsce na Oficjalnej Brytyjskiej Liście Albumów Tanecznych. „Raum” to największy sukces zespołu od lat 80. i został wysoko oceniony przez muzyczną prasę. „Najlepszy album Tangerine Dream od dziesięcioleci” – tak o płycie napisał Resident Advisor.
Grudniowe koncerty zapowiadają się jako hipnotyzująca mieszanka klasycznych utworów zespołu oraz nowego materiału, prezentująca ich trwały wpływ na scenę muzyki elektronicznej i progresywnej.


Art-Muza Concerts & Productions Agency przedstawia

Szczególy koncertów TANGERINE DREAM From Virgin To Quantum Years 2024 w Polsce

04.12.2024 Środa – Poznań – Sala Ziemi (miejsca siedzące)
05.12.2024 Czwartek – Warszawa – Progresja (miejsca stojące)
06.12.2024 Piątek – Kraków – ICE Kraków Congress Centre (miejsca siedzące)


Drzwi 19.00, koncert 20.00.
Bilety w cenach od 159 zł w przedsprzedaży, od 179 zł w dniu koncertu.
🎟 Sprzedaż biletów:
www.ebilet.pl
www.eventim.pl
www.ticketmaster.pl
www.progresja.com (koncert w Warszawie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *